Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 25 kwiecień 2019 06:57

Kocham Babią Górę z Ewą Wachowicz

W ramach akcji KOCHAM BABIĄ GÓRĘ – NIE ŚMIECĘ, Babiogórski Park Narodowy zaplanował na najbliższy weekend majowy akcję edukacyjną, podczas której pracownicy Parku będą informowali turystów m.in. dlaczego na szlakach nie ma koszy na śmieci; o problemie zaśmiecania Babiej Góry i pozostawianiu na niej fekaliów, a także jak należy zachować się na szlakach górskich oraz jak dbać o czystość w parkach narodowych i na terenach podlegających ochronie.

Akcja ta ma na celu zmianę świadomości ekologicznej turystów i jest przede wszystkim akcją edukacyjną, która ma za zadanie pokazać, że tak proste zachowania jak zabranie ze sobą przysłowiowego papierka czy zabranie pustej butelki plastikowej lub puszki – przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.
Jednocześnie podczas naszej akcji chcemy promować zasady idei etyki outdoorowej Leave No Trace – Nie Pozostawiaj Śladu, która mówi, jak korzystać z zasobów oraz dobrodziejstw przyrody tak, aby eliminować bądź minimalizować wszelkie szkody spowodowane naszą działalnością. Opiera się ona na siedmiu zasadach. które są zbiorem prostych wytycznych pozwalających nam pamiętać o sprawach mniej lub bardziej oczywistych. Jej główne przesłania to:
1. Zaplanuj zanim wyruszysz 
2. Zostań na szlaku i biwakuj w udostępnionych do tego miejscach 
3. Zabierz swoje śmieci
4. Zostaw wszystko w takim stanie, jakim zastałeś 
5. Uważaj z ogniem 
6. Zachowaj dystans wobec dzikich zwierząt 
7. Nie jesteś sam na szlaku
Do naszej akcji "Kocham Babią Górę - Nie śmiecę" włączyła się również znana podróżniczka i prezenterka programów kulinarnych - Ewa Wachowicz, która będzie z nami na Krowiarkach promowała właściwe zachowanie się na babiogórskich szlakach.

 

źródło: BgPN

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatKocham Babią Górę z Ewą Wachowicz