Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 30 kwiecień 2019 07:32

Nie wiadomo co z dalszą budową zakopianki

Nie wiadomo co z dalszą budową zakopianki GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad postanowiła zerwać kontrakt z włoskim wykonawca dróg m.in. w okolicach Częstochowy i Lubina. To ta sama firma, która buduje drogę pod Tatry.

„Po wielokrotnych  wezwaniach Generalnego Wykonawcy firmy Salini Polska, do powrotu na budowę i prowadzenia robót zgodnie z kontraktem, GDDKiA w oparciu o twarde dane podjęła decyzję o odstąpieniu od umów z konsorcjum realizującym budowę autostrady A1 pomiędzy węzłami Rząsawa i Blachownia, odc. F oraz drogę ekspresową S3 od węzła Kaźmierzów do węzła Lubin Północ” – czytamy w komunikacie GDDKiA.

Jak wyjaśniają drogowcy, konsorcjum firm, z Salini Polska w roli lidera, mimo wielokrotnych wezwań, w trybie kontraktowym 15.1  nie realizowało prac objętych kontraktem. Wykonawca prowadził kontrakty niezgodnie z zawartymi umowami, nie wypełniał zapisów dotyczących realizacji kontraktu w tym realizacji postępu robót zgodnego z harmonogramem oraz nie regulował płatności dla podwykonawców, usługodawców i dostawców materiałów.

Ten sam wykonawca buduje zakopiankę na jej górskim odcinku w okolicach Naprawy. Niestety, co do dalszych losów tej inwestycji nie ma informacji.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatNie wiadomo co z dalszą budową zakopianki