Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 06 maj 2019 07:23

VII Powiatowy Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych

Pogoda, niestety, pokrzyżowała nieco plany organizatorów tegorocznego Powiatowego Przeglądu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych. We wtorek, 30.04.2019 r., zamiast na makowskiej estradzie, najmłodsze regionalne zespoły Podbabiogórza prezentowały się w sali widowiskowej remizy OSP w Makowie Podhalańskim.

Jednak pomimo kaprysów wiosennej aury dopisała zarówno publiczność, jak i same zespoły, które stanęły na wysokości zadania i wystąpiły z ciekawymi programami.

Konkursowe występy oceniało jury pracujące w składzie: dr Dorota Majerczyk (etnolog i etnomuzykolog), Zofia Bugajska (regionalistka) oraz Andrzej Peć (etnograf). 

W ocenie jurorów najlepszym zespołem wtorkowego przeglądu była "Mała Ziemia Suska" z Suchej Beskidzkiej. Druga nagroda w tej kategorii przyznana została "Małej Polanie Makowskiej" z Makowa Podhalańskiego, a wyróżnienie "Kojsowiockom" z Kojszówki.

W kategorii muzyk ludowych dwa równorzędne drugie miejsca zajęły kapele: "Zbyrcocek" z Juszczyna i "Makowscy Muzykanci" z Makowa Podhalańskiego, a trzecie kapela z Suchej Beskidzkiej. Jury nagrodziło również grającego na dudach Dominika Witka z Grzechyni.

Organizatorami imprezy byli: Miejska Biblioteka Publiczna w Makowie Podhalańskim i Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

 

źródło: Starostwo Powiatowe w Jordanowie

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatVII Powiatowy Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych