Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 06 maj 2019 08:49

Osobowości Ziem Górskich- Trzech kandydatów z naszego regionu.

Aż trzech kandydatów z powiatu suskiego walczy w tym roku o miano Osobowości Ziem Górskich. Liczy się każdy głos - właśnie ruszyło internetowe głosowanie.

Nasz dziennikarz – Łukasz Razowski - został nominowany do prestiżowej nagrody „Osobowość Ziem Górskich 2019” w kategorii Dziennikarz Ziem Górskich. W dużej mierze od Was zależy, czy tytuł trafi w jego, jak i innych kandydatów z naszego regionu, ręce.


Głosowanie internetowe potrwa do 14 maja 2019 r. do godz. 23:59.

 

DZIENNIKARZ ZIEM GÓRSKICH

Łukasz Razowski pochodzi z Podbeskidzia, od 10 lat pracuje w mediach lokalnych związanych z górami (zaczynał w Gazecie Krakowskiej oddział Zakopane i TvPodhale.info, następnie pracował w zakopiańskiej redakcji Dziennika Polskiego oraz w podhalańskiej redakcji Onetu). Od pięciu lat pisze do portalu sucha24.pl, opisując m. in. wydarzenia kulturalne związane z promowaniem podbabiogórskiej kultury, a także promując bezpieczeństwo i kulturę turystyki górskiej. Ponadto Razowski działa w portalgorski.pl oraz goral.info.pl promując wszelkie wydarzenia kulturalne i sportowe, które odbywają się w polskich górach, podobnie jak pisząc o Beskidach, promując bezpieczeństwo na szlakach górskich nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami.

Łukasz Razowski co prawda mieszka na Wybrzeżu, ale tym samym jest mimowolnym ambasadorem ziem górskich w innych regionach kraju.

 

 

DUŻY PRZEDSIĘBIORCA ZIEM GÓRSKICH

Firma Samanta powstała w 1992 roku z inicjatywy ludzi, których cechuje pasja tworzenia rzeczy wyjątkowych. Marka Samanta specjalizuje się w bieliźnie gorseciarskiej, propagując w ten sposób ideę brafittingu, czyli prawidłowego doboru bielizny. Zaufanie klientów udało się zdobyć dzięki stałej trosce o jakość produktów. Sukcesem dla firmy jest stale powiększające się grono zadowolonych klientek.

Firma koncentruje się na budowaniu silnej pozycji na rynku polskim oraz zagranicznym. Posiada 5 sklepów własnych oraz współpracuje z ponad 200 salonami na terenie Polski. Od 20 lat współpracuje również z klientami zagranicznymi, między innymi z Rosji, Niemiec, Francji czy Ozraela. Miejsce na siedzibę firmy nie zostało wybrane przypadkowo, to właśnie z regionu Podhalańskiego pochodzi zarząd jaki i większość pracowników firmy. Emocjonalne powiązanie z regionem przekłada się na wsparcie i promocję regionu podczas wieli spotkań biznesowych jak i wydarzeń kulturalnych.

 

OSOBOWOŚĆ ZIEM GÓRSKICH

Pan Grzegorz Krawczyk jest osobą, którą cechuje nienaganna postawa moralno-etyczna. To osoba wrażliwa, która chętnie pomaga ubogim oraz potrzebującym. Jest on prezesem Koła Polskiego Czerwonego Krzyża oraz parafialnego Zespołu "Caritas". Angażuje się w działalność charytatywną - dla niego zawsze najważniejszy jest drugi człowiek, zwłaszcza chory i cierpiący. Od kilku lat  w czasie Wielkiego Postu organizuje "Nocną Ekstremalną Drogę Krzyżową", w której udział biorą nie tylko osoby z małopolski, ale również z całego kraju. Podczas rożnych festynów nie tylko w swoim sołectwie organizuje kwesty na rzecz osób chorych i dotkniętych przez życie z powodu różnych klęsk. Ponadto jest jednym z głównych organizatorów Rajdu Rowerowego i Biegu Ulicznego. Główny organizator zbiórki żywności dla noclegowni prowadzonej przez Ojców Albertynów w Krakowie. Organizator zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego, która pomogła polskim misjonarzom w zakupie inkubatorów na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

 

http://www.pgit.pl/koalicja/index.php/glosowanie

 

HomeWydarzeniaPowiatOsobowości Ziem Górskich- Trzech kandydatów z naszego regionu.