Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 09 maj 2019 07:30

Leśnicy rozdali ponad tysiąc sadzonek!

Tradycją Nadleśnictwa i okolicznych mieszkańców stało się ekologiczne rozpoczęcie majówki. 1 maja po raz kolejny czekaliśmy przy naszej siedzibie na chętnych do wymiany makulatury na sadzonki drzewek leśnych. Pierwsze zainteresowane osoby pojawiły się jeszcze przed czasem, mając nadzieję na mniejszy tłok i większy wybór sadzonek. W tym roku można było otrzymać od nas drzewka z zakrytym systemem korzeniowym takich gatunków, jak: olsza czarna, buk, modrzew, świerk czy jodła.

W leśnym namiocie udzielaliśmy fachowych porad i rozdawaliśmy ulotki informujące m.in. o tym jak prawidłowo posadzić drzewko. Każdy mógł odbić na piasku pieczęć z tropami leśnych zwierząt, aby przekonać się, jak wygląda ich ślad.

Zarówno na najmłodszych, jak i starszych czekały drobne gadżety. Ci, którzy chcieli spróbować szczęścia w grze i sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą, mogli zakręcić kołem fortuny i wygrać cenniejsze nagrody.

Sporym zainteresowaniem cieszył się kącik, gdzie można było własnoręcznie przybić na krążku drewna pieczęć Nadleśnictwa Sucha i uzyskać informacje o właściwościach drewna różnych gatunków.

Tegoroczna akcja zakończyła się sukcesem. Zebraliśmy około 9 ton makulatury i rozdaliśmy 1600 sadzonek. Cieszymy się, że z każdym rokiem wzrasta zainteresowanie tym wydarzeniem.

Zapraszamy ponownie za rok!

źródło: Nadleśnictwo Sucha

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatLeśnicy rozdali ponad tysiąc sadzonek!