Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 13 maj 2019 06:50

Suscy policjanci wyszli w góry by pomóc małemu Jasiowi

Napisane przez

Dwaj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tychach – Michał i Piotr - 27 kwietnia 2019r. wyruszyli na wyprawę Głównym Szlakiem Beskidów. Przedsięwzięcie pod nazwą „Wyprawa dla Jasia” ma charakter charytatywny, aby wspomóc 6-letniego syna jednego z tyskich policjantów.

Funkcjonariusze Michał i Piotr podjęli wyzwanie wykorzystując swój urlop wypoczynkowy, aby przemierzyć góry w szczytnym celu.

Trasa wyprawy mierzącej około 500 km prowadzi od miejscowości Wołosate do Ustronia i przechodzi również przez powiat suski: Wysoka – Okręglica – Hala Krupowa - Markowe Szczawiny – Hala Miziowa.

W środę 8 maja dotarli do Hali Krupowej, gdzie zatrzymali się na nocleg. Uczestników wyprawy wsparli także dwaj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej: st.sierż. Paweł Burdyl i sierż. Damian Marek, którzy są również ratownikami Sekcji Beskidzkiej GOPR.

W czwartek 9 maja wyjechali oni sprzętem ratowniczym na Halę Krupową, skąd rozpoczynał się następny odcinek wyprawy i udzielili wsparcia tyskim policjantom zabierając im ciężkie bagaże, które następnie przewieźli na Markowe Szczawiny.

Policjanci doskonale wiedzą, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. Dlatego z uwagi na fatalne warunki atmosferyczne panujące na Babiej Górze, gdzie występował I poziom zagrożenia lawinowego, omal nie musieli przerwać charytatywnej „Wyprawy dla Jasia”.

Na szczęście z pomocą ruszyli policjanci z KPP w Suchej Beskidzkiej, którzy są ratownikami górskimi. Policjanci asekurowali wejście na Babią Górę oraz zejście do Goprówki w Markowych Szczawinach.

Po dotarciu na Markowe Szczawiny czekał na nich „wikt i opierunek” – pranie, jedzenie i spanie, które zapewnili gościom suscy policjanci.

W piątek rano, po śniadaniu, dzielni inicjatorzy tej górskiej wyprawy, ruszyli w trasę kierując się na Pilsko.

Pamiętajmy cały czas o najważniejszej w tej wyprawie osobie - Jasiu!


U Jasia stwierdzono rdzeniowy zanik mięśni (SMA typ III). Choroba uniemożliwia Jasiowi samodzielne poruszanie się, dlatego 6-latek wymaga ciągłej rehabilitacji oraz kosztownego leczenia. Chłopiec jest podopiecznym fundacji "Gwiazda Nadziei", gdzie zostanie przekazana zebrana kwota na jego leczenie i rehabilitację.
Pomóc Jasiowi może każdy, wpłacając dowolną kwotę pieniążków na konto:
27 1020 2313 0000 3002 0131 4046
z dopiskiem: „Wyprawa dla Jasia” dla ZT NSZZP KMP Tychy.


źródło: KPP Sucha Beskidzka

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatSuscy policjanci wyszli w góry by pomóc małemu Jasiowi