Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 22 maj 2019 12:54

UWAGA! Nadciągają silne burze z deszczem!

UWAGA! Nadciągają silne burze z deszczem! pixabay.com

IMGW-PIB ogłosiło III stopień zagrożenia przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi. Mogą doprowadzić do katastrofy!

Synoptycy ogłosili III stopień zagrożenia przed silnymi deszczami z burzami dla powiatu suskiego. To najwyższy stopień zagrożenia!

- Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanymi i silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia - miejscami od 90 mm do 120 mm. W trakcie opadów deszczu lokalnie mogą występować burze z porywami wiatru do 70 km/h - czytamy w komunikacie.

III stopień oznacza, że przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Groźne zjawiska meteorologiczne lub skutki ich wystąpienia uniemożliwią prowadzenie działalności. Bądź przygotowany na znaczące zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana najwyższa ostrożność, konieczność częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

- Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych - apelują synoptycy.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatUWAGA! Nadciągają silne burze z deszczem!