Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 23 maj 2019 07:31

Wbrew obawom, noc była spokojna

Mimo opublikowania ostrzeżenia III stopnia zagrożenia burzami i deszczami, noc na terenie powiatu suskiego przebiegła spokojnie.

Atak aury w Małopolsce. Wedle informacji służb wojewody, główny ciężar działań spoczął na siłach PSP oraz OSP. Łącznie odnotowano: w godz. 00:00 dnia 21 maja 2019 r. do 10:00 dnia 22 maja 2019 r.  586 interwencji PSP, podtopionych budynków łącznie 348, zdarzeń związanych z drogami odnotowano 64.

Nie odnotowano ofiar śmiertelnych lub rannych. W Dąbrowie Tarnowskiej i Swarzowie w związku z wezbraniem rzeki Breń ewakuowano łącznie 32 osoby (4 osoby są w Ośrodku Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, 4 osoby są w Urzędzie Miejskim  w Dąbrowie Tarnowskiej, pozostałe udały się do rodzin, goście hotelowi wyjechali).

Synoptycy we środę ostrzegali też mieszkańców południowej Małopolski, w tym powiatu suskiego, przed wręcz katastrofalnymi deszczami i burzami. Ogłoszono najwyższy, III stopień zagrożenia.

Na szczęście do najgorszego nie doszło.

- Noc na terenie powiatu suskiego przebiegła spokojnie – poinformował st. kpt. Łukasz Białończyk, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej.

Suscy strażacy z JRG wyjechali jednak na akcję do Dąbrowy Tarnowskiej, gdzie pomagają tamtejszym druhom w walce ze skutkami nawałnic.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatWbrew obawom, noc była spokojna