Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 12 październik 2014 19:18

Wjeżdżasz do suskiego a tam… busz?

Napisał

Radnemu powiatowemu nie podoba się sprzęt, jakim pracują firmy dbające o drogi.

 

Jak poznać, że właśnie wjechało się na teren powiatu suskiego? Wbrew pozorom nie trzeba wypatrywać tabliczek informacyjnych. Wystarczy spojrzeć na … zarośnięte pobocze.

Tak przynajmniej twierdzi Stanisław Czernik, radny powiatowy. Zauważył, że pobocza dróg na terenie ziemi suskiej są zaniedbane.

 - Mam wiele zastrzeżeń co do pracy firm, które zostały wyłonione w ramach organizowanych przez powiat przetargów – mówi. – Wystarczy spojrzeć, jakie firmy zajmują się utrzymaniem  poboczy w powiecie nowotarskim. Tam mają specjalny, nowoczesny sprzęt, nie tak jak u nas, gdzie kosiarka wykosi tylko przy drodze, a rowy pozostają zarośnięte.

Radny zaapelował więc do władz powiatu, aby w ramach przetargów wyłaniali firmy sprawdzone, solidne i dysponujące odpowiednim sprzętem.

Tymczasem pracownicy starostwa nie zgadzają się z tym, co zaobserwował radny. Ponadto specjaliści z powiatu „nie gęsi” i swoje racje mają.

- Nie będziemy się oglądać, na to co jest w sąsiednich powiatach – mówi Igor Głuc, naczelnik Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej. -  Integralną częścią warunków zamówienia w przetargach organizowanych przez Wydział Inwestycji Drogownictwa i Rozwoju jest szczegółowa specyfikacja techniczna wykonania. W przedmiotowej dokumentacji znajduje się nie tylko sposób wykonania, ale również minimalne wymagania sprzętowe jakimi powinny dysponować wykonawcy.

A to, jak zaznacza, za każdym razem dokładnie określają  powiatowi specjaliści na podstawie tego, jakie jest rzeczywiste zapotrzebowanie.

raz 

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatWjeżdżasz do suskiego a tam… busz?