Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 04 czerwiec 2019 06:55

Rodzice i nauczyciele uczyli się o narkotykach

W dniu 29.05.2019r. w Szkole Podstawowej w Zachełmnej została przeprowadzona prelekcja z nauczycielami oraz rodzicami z wykorzystaniem walizki edukacyjnej, dotycząca wyglądu narkotyków, jak i konsekwencjach prawnych związanych z posiadaniem, produkcją czy handlem narkotykami.

Temat narkotyków u rodziców i nauczycieli budzi zawsze duże zaniepokojenie. Wychodząc naprzeciw kolejną szkołą była Szkoła w Zachemnej, w której przeprowadzono spotkanie dotyczące środków odurzających. Wykorzystana została walizka edukacyjna, którą posiada Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej. W skład takiej walizki wchodzą m.in. atrapy substancji odurzających, jak również przedmiotów służących do ich zażywania. Przedmioty te pozwalają rodzicom lub nauczycielom rozpoznać substancje zabronione.

Spotkania tego typu cieszą się dużym zainteresowaniem. Nie każdy dorosły wie jak wyglądają współczesne narkotyki, a także nie są świadomi, że niepozorny przedmiot użytku domowego może służyć do ich ukrywania. Omawiane są symptomy świadczące o zażywaniu narkotyków, sposobie reagowania w przypadku podejrzenia, że dziecko lub uczeń jest pod wpływem działania narkotyku. Uczestnicy spotkania dowiadują się jakie są konsekwencje prawne związane z posiadaniem, produkcją lub też handlem narkotykami, a także udzielane są odpowiedzi słuchaczom na pytania związane z przedstawianą tematyką.

Zaplanowane spotkania wraz z walizką edukacyjną to większa świadomość rodziców i nauczycieli walce z narkotykami.

 źródło: KPP Sucha Beskidzka

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatRodzice i nauczyciele uczyli się o narkotykach