Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 14 październik 2014 19:30

Na zamku o powiecie suskim

Napisał

133 mln z Unii Europejskiej - taka kwota wpłynęła do powiatu suskiego w ostatnich czterech latach. We wtorek na zamku w Suchej Beskidzkiej Marszałek Małopolski Marek Sowa podsumował jakie najważniejsze zmiany zaszły w powiecie suskim podczas zbliżającej się do końca IV kadencji Samorządu Województwa Małopolskiego.

Fundusze z UE, które wpłynęły do powiatu suskiego (poprzez Małopolski Regionalny Program Operacyjny, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich, Program Operacyjny Kapitał Ludzki) pozwoliły na realizację projektów na łączną kwotę 216 mln zł. Wśród nich można wyróżnić m.in. poprawę infrastruktury transportowej (np. obwodnica Zembrzyc), budowę boisk i obiektów sportowych ((np. sala sportowej przy ZSO w Suchej Beskidzkiej, boisko sportowego w Grzechyni), placów zabaw (np. w Krzeszowie, Kukowie, Lachowicach, Pewelce), remonty i renowacje zabytków.
W trakcie spotkania marszałek Sowa wręczył nagród i odznaczeń. Odznakę Honorową „Krzyż Małopolski” odebrał wójt gminy Budzów Jan Najdek .

 

Przedstawiciele gminy Bystra Sidzina oraz Maków Podhalański odebrali nagrody w plebiscycie „MAŁOPOLSKA. Widać zmiany”. Gminę Bystra Sidzina nagrodzono za projekt „Odnowa Centrum Miejscowości Sidzina” w kategorii „Przestrzeń do życia”, a gminę Maków Podhalański w kategorii „Człowiek-Potencjał” za budowę boiska sportowego w Grzechyni.
Ostatnim akcentem spotkania był panel dyskusyjny z udziałem starosty suskiego Tadeusza Gancarza, dyrektora Szpitala w Suchej Beskidzkiej Marka Habera, kanclerz Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej Marii Grzechynki i burmistrza Suchej Beskidzkiej Stanisława Lichosyta.

 

Broszurka - Wykorzystanie  środków w powiecie suskim

 

(kk)

 
asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatNa zamku o powiecie suskim