Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 18 czerwiec 2019 06:41

By nikt latem nie utonął

Za budynkiem Nadleśnictwa w Suchej Beskidzkiej odbył się kolejny piknik rodzinny organizowany przez UKS Jasień, na którym nie zabrakło policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej.

Żar z nieba, który czasami wydaje się męczący, nie przeszkodził uczestnikom pikniku rodzinnego przy podsumowaniu sezonu pływackiego, a także w mile spędzonego czasu. Przybyłe dzieci oraz ich rodzice mogli posłuchać krótkiej prelekcji policjanta na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji  w związku z prowadzoną akcją informacyjno-edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Głównym celem akcji jest propagowanie odpowiedniego zachowania na akwenach, w tym bezpiecznej kąpieli, uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie liczby utonięć. Akcja została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.  

W czasie pikniku dla dzieci były przygotowane dmuchane zjeżdżalnie oraz plac zabaw, które oblegane były przez młodych pływaków. Poza dmuchanymi zjeżdżalniami istne oblężenie mieli również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej przy pojazdach, które chcieli pokazać dzieciom. Każdy z nich mógł usiąść za kierownicą terenowego radiowozu oraz oznakowanego pojazdu typu quad, którego włączane przez dzieci sygnały z pewnością było słychać na dziedzińcu Zamku w Suchej Beskidzkiej.

 

źródło: KPP Sucha Beskidzka

 

HomeWydarzeniaPowiatBy nikt latem nie utonął