Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 19 czerwiec 2019 08:09

Droga w Jachówce do remontu

Napisane przez
Droga w Jachówce do remontu Google Maps

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się uroczyste przekazanie symbolicznych czeków na dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wśród jednostek samorządu terytorialnego, które uzyskały wsparcie, znalazł się także powiat suski.

Władze powiatu odebrały promesę na kwotę 1 048 696 zł. Uzyskane środki przeznaczone zostaną na dofinansowanie remontu drogi powiatowej nr 1689K Budzów – Trzebunia – Stróża o długości 2166 mb w miejscowości Jachówka”.

W ramach inwestycji wyremontowana zostanie uszkodzona nawierzchnia jezdni wraz z chodnikami i poboczami. Modernizacji poddane zostanie odwodnienie, trzy zatoki autobusowe wraz z peronami, górny pokład mostu drogowego, oświetlenie uliczne.
Zamontowane zostaną również bariery energochłonne oraz nowe oznakowanie poziome i pionowe, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Łączną wartość zadania oszacowano na kwotę 2 097 393,02 zł, a otrzymana dotacja stanowi 50% tej sumy.

 

źródło: Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatDroga w Jachówce do remontu