Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 16 październik 2014 00:00

Starosta szuka dokumentacji dotyczącej osuwiska

Napisał

Biegły ocenił drogowe zagrożenia w Osielcu.

 

Trwa sprzątanie w suskim starostwie. Na zlecenie zarządu powiatu suskiego biegły zbadał proces zabezpieczenia dwóch osuwisk w Osielcu. Wyniki tych pewnego rodzaju badań mogą zastanawiać.

 

Jak podał Tadeusz Gancarz, starosta suski, w przypadku osuwiska, gdzie uwidoczniły się pęknięcia środka jezdni, biegły stwierdził brak w starostwie powiatowym pełnej dokumentacji z przebiegu robót, chociaż nie zakwestionował wyraźnie prawidłowości samych prac.

 

- Zdaniem biegłego nie bez znaczenia na zachowanie się tego fragmentu drogi może mieć  nasyp wraz z parkingiem, które pewien lokalny mieszkaniec wykonał  bez wymaganych uzgodnień ze starostwem – poinformował Tadeusz Gancarz. - Biorąc pod uwagę skandaliczną sytuację braku pełnej dokumentacji przebiegu robót , poleciłem naczelnikowi wydziału inwestycji zbadać czy wojewoda małopolski jest w posiadaniu przedmiotowej dokumentacji, z uwagi na to, że urząd wojewódzki pośredniczył w sfinansowaniu robót na poziomie 80 procent.

Opr.raz

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatStarosta szuka dokumentacji dotyczącej osuwiska