Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 08 lipiec 2019 05:28

Wsparcie dla małopolskich sześcioraczków

Marszałek Witold Kozłowski i Marta Malec-Lech z zarządu województwa spotkali się z rodzicami sześcioraczków z Tylmanowej, by osobiście przekazać im gratulacje i "wyprawkę" od samorządu Małopolski.

W Małopolsce jest tradycją, że pierwsze bliźnięta urodzone w każdym kolejnym roku kalendarzowym otrzymują wsparcie województwa. Nie mogliśmy więc pominąć tak niezwykłego wydarzenia, jak przyjście na świat sześcioraczków. Dziś osobiście mogliśmy przekazać gratulacje dzielnym rodzicom - powiedział marszałek województwa Witold Kozłowski.

- Przekazujemy rodzinie z Tylmanowej konkretne wsparcie. Wychowanie dzieci to piękne wyzwanie, wymagające od rodziców zaangażowania i cierpliwości. Mamy nadzieję, że pomoc finansowa pozwoli im jeszcze pełniej cieszyć się tym niezwykłym czasem. Chcemy podjąć dalsze działania, które zapewnią długofalowe wsparcie, bo wiemy, że pomoc będzie potrzebna przez kolejne lata. Życzymy im wiele szczęścia i radości z pierwszych wspólnych chwil - podkreśliła Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Chcemy współpracować z rodziną, by rodzice wiedzieli, że zarówno ich dzieci, jak i oni sami mogą liczyć na wsparcie ze strony województwa - dodał marszałek Witold Kozłowski.

 

Źródło: Biuro Prasowe UMWM


Przypomnijmy, w maju na świat w krakowskim szpitalu przyszły sześcioraczki. To pierwszy taki przypadek w Polsce. Co to wydarzenie ma wspólnego z naszym powiatem? Szczęśliwy tata Szymon Marzec pochodzi z Jordanowa.

Więcej o tych niecodziennych narodzinach pisaliśmy TUTAJ. 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatWsparcie dla małopolskich sześcioraczków