Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 12 lipiec 2019 07:31

Policjanci z Ziemi Suskiej walczą o tytuł

Sierżant sztabowy Marcin Targosz (na zdjęciu po lewej) oraz starszy sierżant Szymon Kaźmierczak biorą udział w plebiscycie na „Policjanta Małopolski Roku 2019”.

Sierżant sztabowy Marcin Targosz pracuje w Wydziale Ruchu Drogowego  Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej i bierze udział w plebiscycie na „Policjanta Małopolski Roku 2019”.W Policji pracuje od 12 lat.Wśród kolegów jest uznawany jako osoba uczciwa, koleżeńska potrafiąca poświęcić swój czas dla innych kolegów. Wśród przełożonych jako osoba sumienna i opanowana. Co do sytuacji w której wyciągnął mężczyznę z płonącego budynku oświadczył krótko, po prostu zrobił to co do niego należało.

Przykłady interwencji spoza służby, w których brał udział sierżant sztabowy Marcin Targosz:

W styczniu 2019 r., jadąc do pracy, w miejscowości Mucharz w powiecie wadowickim, zauważył kłęby dymu wydobywające się spod dachu budynku mieszkalnego pokrytego blachodachówką. Natychmiast powiadomił dyżurnego swojej jednostki, który zawiadomił służby ratunkowe i bez chwili zawahania pobiegł w kierunku palącego się domu. Ponieważ dom był zamknięty, policjant wyważył drzwi i wszedł do środka, gdzie zauważył ogromne zadymienie i płomienie wydobywające się z okolic komina i sufitu. Podejrzewając, że w domu mogą przebywać osoby zaczął przeszukiwać mieszkanie i w jednym z pomieszczeń zastał śpiącego w łóżku mężczyznę. W tym momencie w pomieszczeniu zaczęły spadać płonące elementy stropu, dlatego błyskawicznie obudził mężczyznę, który był mało komunikatywny oraz nie do końca świadomy sytuacji i wyprowadził go z budynku. W momencie kiedy obaj znaleźli się na zewnątrz, dach domu zapadł się. Sierżant sztabowy jeszcze kiedy wyprowadzał poszkodowanego z budynku, wypytał go, czy w domu znajdują się inne osoby, ale na szczęście nikogo więcej tam nie było. Uratowany 60-latek został przez policjanta umieszczony w jego samochodzie, gdzie czekali na przyjazd karetki pogotowia, która zabrała go do szpitala.

W kwietniu 2016 r. będąc na zakupach po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego, który to brał udział w kolizji i chciał oddalić się z miejsca zdarzenia.

Wesprzyjmy głosem sierżanta sztabowego Marcina Targosz, policjanta suskiej drogówki (KRP.45) SMS pod nr 72355 o treści KRP.45, sierż.szt. Marcin Targosz

Głosować można do 17 lipca 2019r godz. 21.00 wysyłając sms lub za pośrednictwem strony internetowej Gazety Krakowskiej. Koszt wysłania SMS-a na numer 72355 z  numerem kandydata wynosi 2,46 zł brutto. Jeden wysłany SMS to 1 głos w Plebiscycie na danego kandydata.

 

 

Starszy Sierżant Szymon Kaźmierczak jest Referentem Wydziału Ruchu Drogowego w Komendzie Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej  - bierze udział w plebiscycie na „Policjanta Małopolski Roku 2019”.

Ma 31 lata. W służbie w Policji od lat 6. Kawaler lubiący spacery oraz zwierzęta. Jest Referentem Wydziału Ruchu Drogowego, czyli policjantem dbającym o bezpieczeństwo na drogach powiatu suskiego.

Starszy sierżant Szymon Kaźmierczak jako funkcjonariusz ruchu drogowego przez przełożonych oraz kolegów znany jest jako osoba skromna, pracowita, zaangażowana w służbę, a także koleżeńska.

Wesprzyjmy głosem starszego sierżanta Szymona Kaźmierczak, Referent Wydziału Ruchu Drogowego komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej wysyłając SMS pod numer 72355 o treści KRP.44

Głosować można do 17 lipca 2019 r godz. 21.00 wysyłając sms lub za pośrednictwem strony internetowej Gazety Krakowskiej. Koszt wysłania SMS-a na numer 72355 z  numerem kandydata wynosi 2,46 zł brutto. Jeden wysłany SMS to 1 głos w Plebiscycie na danego kandydata.

 

Źródło: KPP Sucha Beskidzka

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatPolicjanci z Ziemi Suskiej walczą o tytuł