Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 20 październik 2014 08:22

Wyścig o stołki włodarzy rozpoczęty

W piątek o północy minął termin zgłaszania kandydatów na stanowiska burmistrzów i wójtów. W wyścigu o stołki włodarzy gmin miejskich wystartuje 24 kandydatów.

 

 

Niezwykle ciekawie zapowiada się wyścig do kierowania samorządami w powicie suskim. Niemal we wszystkich okręgach w szranki stanie co najmniej dwóch kandydatów na stołki burmistrzów lub wójtów.

 

W Suchej Beskidzkiej walka na ilość głosów odbędzie pomiędzy Stanisławem Lichosytem z Komitetu Wyborczego Samorządni oraz Jackiem Stopą z Suskiej Wspólnoty Samorządowej.

 

Dwóch kandydatów zgłosiło się również do wyścigu o fotel burmistrza Makowa Podhalańskiego. To Paweł Sala z Gminy Przyjaznej Mieszkańcom oraz Stanisław Pawlik z Przyjaznego Samorządu.

 

W Jordanowie wyborcy będą mogli wybrać wśród trzech kandydatów: Iwony Bilskiej z Szansy Dla Jordanowa, Zbigniewa Koleckiego z Razem Dla Jordanowa oraz Andrzeja Malczewskiego z Prawa i Sprawiedliwości.

 

W gminie Jordanów natomiast wójtem chce być Kazimierz Kowalcze z W Jedności Siła, Artur Kudzia z Prawa i Sprawiedliwości oraz Stanisław Pudo z KW Strażacy.

 

Gminą Bystra – Sidzina chce kierować  Aureliusz Kania z OSP Sidzina oraz Stanisław Tempka z Uczciwi i Praworządni.

 

W Zawoi o względy wyborców powalczy pięciu kandydatów na wójta: Krzysztof Chowaniak z Przyjaznego Samorządu, Tadeusz Chowaniak z Gminnej Spólnoty Zawoja - Skawica,  Sławomir Hajos z Prawa i Sprawiedliwości, Marek Listwan z własnego KW oraz Marcin Pająk z Razem Dla Gminy Zawoja.

 

W gminie Stryszawa zgłosiło się trzech kandydatów – Rafał Lasek  z KW Rafał Lasek Dla Dobra Wspólnego, Tadeusz Gancarz z Przyjaznego Samorządu oraz Jacek Zając z KW Jacka Zająca Nasza Gmina.

 

W gminie Budzów w szranki staną Tomasz Goryl z Nowego Ładu w Gminie Budzów oraz Jan Najdek z Samorządności.

 

W Zembrzycach wyborcy wybiorą pomiędzy Łukaszem Palarskim z  Nasz Gmina Zembrzyce oraz Eugeniuszem Stypułą z KW Samorządni Zembrzyce.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatWyścig o stołki włodarzy rozpoczęty