Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 19 lipiec 2019 07:37

Małopolska oferuje atrakcyjne unijne pożyczki

Jeśli jesteś firmą z sektora MŚP i prowadzisz działalność na terenie Małopolski, możesz sięgnąć po wyjątkowo korzystną ofertę w postaci unijnych pożyczek.

 

Dla kogo pożyczki?

Zarówno dla tych, którzy działają nie dłużej niż 24 m-ce („Pożyczka dla start-upów”), jak i tych, którzy funkcjonują na rynku powyżej 2 lat („Pożyczka”).

 

Czy to się opłaca? Tak, ponieważ:

Wartość pożyczki może wynieść nawet 1 mln zł!

Nie jest wymagany wkład własny.

Nie są pobierane prowizje i inne opłaty.

Wypłata pożyczki następuje w ciągu maks. 90 dni kalendarzowych od zawarcia umowy.

Dla firm działających w obszarze Regionalnych Inteligentnych Specjalizacji oraz w powiatach: dąbrowskim, tarnowskim, brzeskim, gorlickim, nowosądeckim, limanowskim, proszowickim, czyli terenach o niskiej aktywności gospodarczej możliwe jest korzystniejsze niż rynkowe oprocentowanie na poziomie 1,87% w skali roku. Dla pozostałych firm oprocentowanie wynosi już od 2,87%. Okres spłaty to maks. 7 lat (w tym możliwa karencja w spłacie kapitału - 6 miesięcy).

 

Na co pożyczki?

Na przykład na zakup nowoczesnych maszyn, urządzeń i sprzętu produkcyjnego, inwestycje z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych. Część pożyczki można przeznaczyć także na finansowanie kapitału obrotowego.

 

Gdzie można uzyskać pożyczkę?

Menedżerem Funduszu Funduszy, czyli zarządzającym kompleksową ofertą unijnych pożyczek w Małopolsce jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Pośrednikami finansowymi, którzy bezpośrednio zajmują się udzielaniem pożyczek są:

 

W przypadku pożyczek dla start-upów:

Konsorcjum w składzie: Stowarzyszenie „Samorządowe Centrum Przedsiębiorczości i Rozwoju” w Suchej Beskidzkiej, Fundacja Rozwoju Regionu Rabka, Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej Sp. z o.o.

Konsorcjum w składzie: Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Agencja Rozwoju Małopolski Zachodniej S.A.

Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych S.A.

 

W przypadku pożyczek dla firm działających powyżej 24 m-cy:

Fundacja na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa.

Konsorcjum w składzie: Fundacja Rozwoju Regionu Rabka, Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej Sp. z o.o.

Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych S.A.

Konsorcjum w składzie: Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A, Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Stowarzyszenie „Samorządowe Centrum Przedsiębiorczości i Rozwoju”, Fundacja Rozwoju Regionu Rabka, Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej z o.o., Agencja Rozwoju Małopolski Zachodniej S.A.

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Lubelska Fundacja Rozwoju, Oddział w Krakowie.

Biura poszczególnych pośredników finansowych zlokalizowane są nie tylko w Krakowie, ale w całym regionie. Ich dane kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej „Małopolskiej pożyczki”

 

Jakie efekty programu?

Do tej pory podpisano blisko 600 umów dotyczących pożyczek o łącznej wartości ponad 108 mln zł. A to jeszcze nie koniec! Pośrednicy cały czas udzielają pożyczek. Warto z nich skorzystać!

 

 

Biuro Prasowe UMWM

 

HomeWydarzeniaPowiatMałopolska oferuje atrakcyjne unijne pożyczki