Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 19 lipiec 2019 07:43

Wyniki akcji SMOG w powiecie suskim

W całym kraju policjanci przeprowadzili wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze reagowali na naruszenia przepisów ruchu drogowego, również te związane z ochroną środowiska.

Około 5 tysięcy policjantów czuwało nad porządkiem i bezpieczeństwem na drogach, zwracając uwagę na wszystkie naruszenia w ruchu drogowym, a zwłaszcza stanowiące główne przyczyny wypadków ze skutkiem śmiertelnym, tj.: nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu; niedostosowanie prędkości do warunków ruchu; nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych.

Ponadto w ramach tej akcji przeprowadzone były działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG” mające na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

Na drogach powiatu suskiego skontrolowano 60 pojazdów. Ujawniono jedną nieprawidłowość w zakresie emisji spalin oraz zatrzymano jeden dowód rejestracyjny w związku z nadmierną emisją spalin. Za naruszenie wymagań ochrony środowiska zatrzymani 14 dowodów rejestracyjnych.

 

źródło: KPP Sucha Beskidzka 

 

HomeWydarzeniaPowiatWyniki akcji SMOG w powiecie suskim