Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 21 sierpień 2019 08:08

Trudna "droga do szkoły" uczniów z nowotarskiego

Napisane przez

Szkoły z powiatu suskiego przyciągają nie tylko młodzież z regionu, ale i m.in. z nowotarszczyzny. Niestety, dotarcie do szkoły dla młodych ludzi to nie lada wyprawa.

O zapewnienie bezpośredniej komunikacji pomiędzy miejscowościami gminy Raba Wyżna, w okresie roku szkolnego, zaapelował radny powiatu nowotarskiego Adam Gracz.

- Wielu uczniów uczęszcza do szkół w Jordanowie, do których dostać się można obecnie jedynie przez Rabkę, co wymaga o wiele więcej czasu i jest bardziej kosztowne - zauważył. - Mając na uwadze, że Jordanów mieści się na terenie innego powiatu, proszę o ewentualne nawiązanie współpracy ze starostą suskim.

Z informacji wicestarosty nowotarskiego Bogusława Waksmundzkiego wynika jednak, że władze starostwa nie są właściwym organem do rozwiązania tego problemu.

- Połączenie gminy Raba Wyżna z Jordanowem w myśl przepisów ze względu na zasięg stanowi komunikację wojewódzką, dla której organem właściwym jest Marszałek Województwa Małopolskiego.

Dlatego prośba radnego została przesłana władzom samorządu województwa. Do sprawy wrócimy.

 

 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatTrudna "droga do szkoły" uczniów z nowotarskiego