Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 23 sierpień 2019 10:15

Groźne są nie tylko Tatry

W czwartek w Tatrach doszło do tragedii. Po tym jak nad górami przetoczyły się burze, zginęły 4 osoby a kilkadziesiąt trafiło do szpitala. Warto pamiętać, że groźne są nie tylko szybko zmieniające się warunki w najwyższych górach kraju ale i np. na szlakach Babiej Góry.
 
"22 sierpnia Krakowskie Pogotowie Ratunkowe wzięło udział w akcji ratunkowej w Tatrach  po poważnych burzach, które przeszły w górach. Wiele osób zostało porażonych piorunami, 4 osoby zmarły. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe koordynowało transport 38 pacjentów, którzy przekazywani byli przez TOPR po akcjach górskich" - podało krakowskie pogotowie.
 
Do podobnych wydarzeń może dojść zwłaszcza na stokach kapryśnej i nieobliczalnej Królowej Beskidów. 
 
- Warunki pogodowe na Babiej Górze mogą bardzo szybko ulegać zmianie, dlatego też zawsze trzeba być przygotowanym na znaczne pogorszenie pogody (silny wiatr, niską temperaturę, obfite opady, ograniczoną widoczność, burze - szczególnie w godzinach popołudniowych, itp.)- ostrzegają pracownicy Babiogórskiego Parku Narodowego.
 
WYBIERAJĄC SIĘ NA BABIĄ GÓRĘ PAMIĘTAJMY:
 
- na górską wycieczkę nie wybieramy się samotnie, a o planowanej trasie i terminie wycieczki powiadamiamy znajomą osobę;
- na babiogórskich szlakach trzeba zachować szczególną uwagę, zwłaszcza przy schodzeniu;
- trzeba zorientować się jakie mogą panować warunki atmosferyczne i warunki na szlakach (najlepiej opierając się na aktualnej prognozie pogody)
- telefon komórkowy może uratować życie.
 
POMOC w razie potrzeby można wezwać pod bezpłatnym numerem telefonu alarmowego: 985 lub 601 100 300.
Można również skontaktować się z Centralną Stacją Ratunkową Grupy Beskidzkiej GOPR:  43-370 Szczyrk; ul. Dębowa 2; tel.: 33 829 69 00; 33 817 89 86; 
e - mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatGroźne są nie tylko Tatry