Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
piątek, 30 sierpień 2019 21:24

Z udarem tylko do Suchej!

Nietuzinkowe wyróżnienie otrzymał szpital w Suchej Beskidzkiej, a właściwie jego oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym. To diamentowy certyfikat Angels, przyznawany tym lecznicom, w których pacjenci z udarem mózgu mogą liczyć na najszybszą i najlepszą pomoc.

 

Certyfikat nadawany jest przez Europejskie Towarzystwo Udarowe w ramach międzynarodowego projektu Angels, który ma na celu zwiększenie liczby szpitali, gdzie leczenie pacjentów z udarem odbywa się według najlepszych standardów. Nagrody przyznawane są kwartalnie i mają trzy statusy: złoty, platynowy i diamentowy. Tylko nieliczne placówki spełniają kryteria, aby otrzymać ten ostatni, najwyższy. Jednym z najważniejszych wymogów jest czas, który upływa od chwili przyjęcia pacjenta do szpitala do momentu wdrożenia leczenia. Aby uzyskać certyfikat diamentowy, czas ten nie powinien przekraczać godziny, a w przypadku przynajmniej 50 procent chorych musi być krótszy niż 45 minut.

asdasdasdasdas