Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

sobota, 31 sierpień 2019 18:27

Kanty częścią Goetla

Najstarsza placówka edukacyjna w powiecie suskim – Zespół Szkół im. św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim – od poniedziałku (2 września) działała będzie jako oddział Zespołu Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej. Dzięki temu szkoła z bogatą tradycją ma szansę przetrwać. Gdyby nie została przygarnięta przez „Goetla”, musiałaby zamknąć podwoje. 

 

Już w minionym roku szkolnym uczęszczało do niej niewielu uczniów, a w nowym byłaby ich dosłownie garstka - 33. Z kolei Zespół Szkół im. Walerego Goetla cieszył się takim powodzeniem, że musiałby wprowadzić naukę na dwie zmiany. Stąd też decyzja Rady Powiatu Suskiego, by zlikwidować „Kantego” i jego siedzibę włączyć w strukturę suskiej placówki. – Szacunkowa ilość uczniów w ciągu dnia wyniesie tam ponad dwieście pięćdziesiąt osób, a w ciągu tygodnia ponad pięćset. Dla około stu pięćdziesięciu z nich uruchamiany przewóz z Suchej do Makowa. Chcemy ułatwić sprawę uczniom, którzy byli rekrutowani do „Goetla”, a teraz muszą się uczyć w innym mieście. Niekoniecznie wszyscy będą korzystać z tego dowozu. Wielu z nich jest już dorosłych, może jeździć swoimi samochodami, jak to się działo do tej pory – poinformował podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Suskiego wicestarosta Zbigniew Hutniczak

Dotychczasowa dyrektorka Zespołu Szkół im. św. Jana Kantego Magdalena Chromy będzie teraz w „Goetlu” wiceszefową do spraw jakości. 

Edyta Łepkowska

 

 

 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatKanty częścią Goetla