Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 10 wrzesień 2019 17:58

Suski projekt dla młodych mam

Napisane przez
Zdjęcie wykonane podczas obchodów tygodnia karmienia piersią w Suchej Beskidzkiej. Zdjęcie wykonane podczas obchodów tygodnia karmienia piersią w Suchej Beskidzkiej. Foto: Oliwia Palenik

Wśród zadań dopuszczonych do głosowania w ramach 4. edycji budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego jest jeden, który może zainteresować wiele młodych kobiet – zarówno tych, które są już matkami, jak i tych, które dopiero spodziewają się pierwszego dziecka. To projekt akcji społecznej promującej karmienie piersią, wymyślony przez dziewczyny z Suchej Beskidzkiej!

 

- Chcemy uświadamiać rodzicom, że karmienie piersią to najlepszy dar dla ich dzieci i dla nich samych! Niestety, na „mlecznej drodze” kobiety nierzadko napotykają na rozmaite trudności, stereotypy i mity, co powoduje, że przestają karmić zbyt wcześnie albo w ogóle nie decydują się na ten krok. Czas to zmienić! Chcemy, aby kobiety uwierzyły, że są w stanie wykarmić swoje dzieci! Chcemy też pokazać, że karmienie to nie tylko mleko płynące z piersi, ale także wzajemna więź psychiczna oraz dbanie o siebie i środowisko, w którym żyjemy – podkreśla jedna z inicjatorek pomysłu, Karolina Trzop-Polak, która prowadzi w Suchej Beskidzkiej szkołę rodzenia Tulimy. 

Jak wyjaśnia, akcja będzie się składała między innymi ze spotkań i warsztatów poświęconych prawidłowemu rozpoczęciu karmienia, problemom laktacyjnym oraz trudnościom psychologicznym związanym z pojawieniem się dziecka. A wszystko to ma być omawiane z humorem i bez moralizowania. Będą też ekologiczne pikniki, konkurs na miejsce przyjazne mamom karmiącym oraz sesja zdjęciowa dla kobiet z dziećmi przy piersi! – Ponadto chcemy stworzyć możliwość konsultacji ze specjalistami bez czekania w długich kolejkach oraz zakupić i przekazać gminom specjalistyczne fotele do karmienia – dodaje Karolina Trzop-Polak. 

Każdy, kto chciałby zagłosować na projekt "Karmimy – akcja społeczna promująca karmienie piersią" (lub inny), może to zrobić na trzy sposoby: online na stronie https://bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie , na papierowym formularzu wrzuconym do urny (niestety, w powiecie suskim jest tylko jedna - znajduje się ona w Urzędzie Miejskim w Suchej Beskidzkiej) lub wysłanym pocztą na adres Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie czy jednej z jego agend zamiejscowych. Głos można oddać do 30 września.

Edyta Łepkowska

 

 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatSuski projekt dla młodych mam