Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 13 wrzesień 2019 21:18

Pomóż odkryć turystyczne skarby powiatu!

Skansen w Sidzinie. Skansen w Sidzinie. Foto: Edyta Łepkowska

Małopolska obfituje w prawdziwe turystyczne skarby – piękne zabytki, szlaki, które gwarantują niepowtarzalne widoki, jedyne w swoim rodzaju wydarzenia kulturalne, miejsca, do których chce się wracać. Niektórych nie trzeba szukać daleko, gdyż są tuż za progiem. W powiecie suskim również nie brakuje tego rodzaju atrakcji. Która jest najbardziej wartościowa lub szczególnie działa na wyobraźnię?

 

Rozpoczęło się już głosowanie w ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego konkursie, który ma na celu wypromowanie miejsc bardzo interesujących, ale wciąż jeszcze nieobleganych przez turystów, a także imprez, które giną w natłoku innych, bardziej znanych. Plebiscyt został podzielony na kilka kategorii. W większości z nich można znaleźć atrakcje z powiatu suskiego.

Do pierwszej z nich, pod nazwą „Miejsce z klimatem – miejscowość/gmina turystyczna”, z naszego terenu zgłoszona została Zawoja. W drugiej, zatytułowanej „Najciekawszy szlak turystyczny”, znalazł się Szlak Architektury Drewnianej, który ciągnie się przez całą Małopolskę, a w powiecie suskim obejmuje kościoły w Lachowicach, Łętowni i Zawoi, karczmę Rzym w Suchej Beskidzkiej oraz skanseny w Sidzinie i Zawoi. Jedną z atrakcji w kategorii „Wydarzenia cykliczne” jest festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie, który odbywa się między innymi w drewnianych kościołach powiatu suskiego. Jako „Unikatowe atrakcje turystyczne” zgłoszone zostały dwa obiekty w Suchej Beskidzkiej – zamek suski oraz platforma widokowa na zboczu Mioduszyny. W kategorii „Wypoczynek na wsi – gospodarstwo agroturystyczne” znalazł się szlak Małopolska Wieś z Tradycją, obejmujący 13 gospodarstw, w tym Bacówkę u Harnasia w Marcówce i pensjonat Przytulia w Stryszawie, mieszczący się w ponadstuletnim drewnianym domu.

Każdy z nas może się przyczynić do tego, które ze zgłoszonych do konkursu miejsc i wydarzeń zwyciężą i zdobędą w swoich kategoriach miano Turystycznych Skarbów Małopolski. Głosowanie odbywa się na portalu http://konkurs.visitmalopolska.pl i potrwa do 29 września. Już w październiku ogłoszona zostanie lista laureatów i wyróżnionych.

Edyta Łepkowska

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatPomóż odkryć turystyczne skarby powiatu!