Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
wtorek, 17 wrzesień 2019 07:49

Policjanci rywalizowali na podbabiogórskich boiskach

Jedenaście drużyn wzięło udział w IX Memoriale Wojciecha Spyrki - Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej, który zorganizowany został przez Komendę Powiatową Policji w Suchej Beskidzkiej wraz z Zarządem Wojewódzkim i Terenowym NSZZ Policjantów oraz Fundacją Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Tegoroczny Turniej po raz kolejny objął patronatem Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Krzysztof Pobuta.

Bardzo lubiany przez kolegów Wojciech Spyrka pracował w policji od 2007 roku, początkowo w Komisariacie w Jordanowie, a potem w Komendzie Powiatowej w Suchej Beskidzkiej. W kwietniu 2011 roku podczas czynności służbowych prowadzonych na terenie Krakowa uczestniczył w wypadku drogowym. Obrażania jakich doznał okazały się na tyle poważne, że lekarzom nie udało się uratować mu życia. Koledzy postanowili, że rokrocznie będą oddawać mu hołd organizując turniej piłkarski jego imienia.

W tym roku w zawodach rywalizowało jedenaście zespołów; najpierw w dwóch grupach A i B /każdy z każdym/(na Orlikach w Suchej Beskidzkiej i Makowie Podhalańskim), a następnie pierwsze miejsca z grup walczyły o I i II miejsce, a drugie miejsca w grupach o III miejsce.

Uroczystego otwarcia rozgrywek na Orliku w Suchej Beskidzkiej dokonał insp. Dariusz Drobny - Komendant Powiatowy Policji w Suchej Beskidzkiej wraz z przedstawicielami Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów powiatu suskiego i Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa małopolskiego, natomiast na Orliku w Makowie Podhalańskim Turniej rozpoczął nadkom. Marcin Kaczmarek – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej wraz z podinsp. Januszem Dyduchem – komendantem Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim.

Na obiekcie sportowym Orlik w Suchej Beskidzkiej, rywalizowały drużyny GRUPY A;
KPP w Myślenicach, KPP w Oświęcimiu, KPP w Suchej Beskidzkiej, KMP w Krakowie,, KMP w Tarnowie i. KMP w Nowym Sączu.

Na obiekcie sportowym Orlik w Makowie Podhalańskim rywalizowały drużyny GRUPY B:
KPP w Krakowie,, KPP w Olkuszu, KPP w Bochni, OPP w Krakowie, KPP w Chrzanowie.

W meczu o trzecie miejsce zmierzyli się wicemistrzowie grup eliminacyjnych, tj. KPP w Suchej Beskidzkiej i KPP w Chrzanowie z wynikiem 2: 1.

W wielkim finale zmierzyli się zawodnicy z drużyn KPP w Krakowie i KMP w Tarnowie z wynikiem 2:1.

Najlepszym Bramkarzem okazał się Łukasz Słaboń z KPP w Suchej Beskidzkiej, a Najlepszym Strzelcem Bartłomiej Wojcieszek z KMP w Tarnowie.

Puchar za I miejsce ufundował Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Krzysztof Pobuta, puchar za II miejsce ufundowała Prezes Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, puchar za III miejsce ufundował gospodarz Turnieju insp. Dariusz Drobny, a puchary dla Króla Strzelców i Najlepszego Bramkarza ufundowane zostały przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa małopolskiego i Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów powiatu suskiego.

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy.

Mecze sędziowali Witold Romanowski i Michał Migas, a o zabezpieczenie medyczne na obydwóch Orlikach zadbali Marcin Stopka i Damian Marek z Sekcji Babiogórskiej GOPR, za co im serdecznie podziękował insp. Dariusz Drobny wręczając pamiątkowe dyplomy.

Podziękowania popłynęły także do dyrektorów poszczególnych Orlików, tj. Janusza Maciejowskiego i dyrektora ZS w Makowie Podhalańskim Artura Piórkowskiego.

 

źródło: KPP Sucha Beskidzka

asdasdasdasdas