Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 20 wrzesień 2019 15:28

Chcesz odmienić swoją okolicę? Zrób to!

Prawie każdy z nas potrafi wskazać największe bolączki swojej miejscowości i ma pomysły na to, jak je rozwiązać. Każdy też może zacząć działać dla dobra najbliższej okolicy, jeśli tylko czuje taką potrzebę. Pomoże mu w tym udział w akcji Masz Głos, która ma na celu zmieniać nasze otoczenie tak, aby żyło nam się lepiej, wygodniej i ciekawiej.

 

Mogą do niej przystąpić organizacje społeczne, stowarzyszenia, fundacje, młodzieżowe rady gmin i rady seniorów, sołectwa, rady osiedli, lokalne gazety i portale informacyjne, instytucje publiczne (np. szkoły, biblioteki, ośrodki kultury) oraz wszelkie nieformalne grupy, a nawet pojedyncze osoby. Organizatorzy (Fundacja Batorego i partnerzy) oraz lokalni koordynatorzy przedsięwzięcia podpowiedzą, co i jak można zmienić dla siebie i innych, będą wspierać w realizacji pomysłów, pomogą przekonać władze do współpracy, podpowiedzą, z jakich rozwiązań skorzystali z sukcesem inni.

Każdy, kto przyłączy się do akcji, będzie mógł brać udział w bezpłatnych szkoleniach, wymieniać się doświadczeniami z uczestnikami z innych części kraju, zyska też szansę na zdobycie mikrograntu na realizację jakiegoś przedsięwzięcia. W poprzednich latach mieszkańcy między innymi wdrażali budżet obywatelski, zakładali rady młodzieżowe i rady seniorów, remontowali place zabaw, poprawiali warunki życia zwierząt w schronisku, nadawali nazwy ulicom, urozmaicali program w bibliotece, malowali mural. Za najskuteczniejsze działania rokrocznie wręczana jest na Zamku Królewskim w Warszawie nagroda Super Samorząd. Otrzymują ją zarówno uczestnicy akcji, jak i władze, które podjęły współpracę z mieszkańcami.

Aby przystąpić do akcji, wystarczy do końca września zarejestrować się na stronie www.maszglos.pl . Można na niej również poznać innych uczestników i zrealizowane już projekty. Ich opisy są świetnym źródłem inspiracji dla tych, którzy chcieliby zacząć działać, ale nie do końca wiedzą, jak to zrobić.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatChcesz odmienić swoją okolicę? Zrób to!