Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 23 wrzesień 2019 08:24

Spostrzegawczy małopolski policjant

Oficer dyżurny jednej z małopolskich komend powiatowych, zauważył w programie emitowanym na żywo osobę poszukiwaną celem doprowadzenia na przesłuchanie w charakterze podejrzanego. Funkcjonariusz natychmiast wysłał komunikat do warszawskich policjantów. Istniała jednak obawa, że poszukiwany opuści budynek telewizji przed przyjazdem stołecznych policjantów.


Ponieważ gościem tej stacji był później również Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji, dyżurny wpadł na pomysł by poprosić go o pomoc. Z uwagi na brak bezpośredniego kontaktu do inspektora Mariusza Ciarki, dyżurny skontaktował się z kolegą z policyjnych związków zawodowych podinsp. Grzegorzem Gubałą (Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa małopolskiego), który jako były rzecznik prasowy KWP w Krakowie posiadał numer telefonu do występującego w telewizji policjanta.

Podinsp. Grzegorz Gubała niezwłocznie powiadomił o powyższym insp. Mariusza Ciarkę, który z kolei nawiązał kontakt z ochroną stacji telewizyjnej. Rzecznik KGP po uzyskaniu informacji o miejscu przebywania poszukiwanego mężczyzny i rozmieszczenia pomieszczeń przekazał o tym informację przybyłym na miejsce stołecznym policjantom, po czym razem zatrzymali poszukiwanego w momencie gdy wychodził w budynku. Zatrzymany został przewieziony do Komendy Rejonowej Policji I w Warszawie, gdzie usłyszał zarzuty i został przesłuchany.

 

źródło: KWP Kraków

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatSpostrzegawczy małopolski policjant