Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 23 wrzesień 2019 08:26

Na szlaku upamiętnili Kardynała Wyszyńskiego

Pomimo, że początkowo pogoda nie zachęcała do wyjścia w teren, najwytrwalsze grupy dotarły na szczyt Jałowca zgodnie z planem

Celem, odbywającego się co roku Rajdu jest upamiętnienie pobytu Kard. Stefana Wyszyńskiego w Stryszawie, propagowanie piękna Beskidów, ich przyrody, a także zachęcenie do uprawiania turystyki górskiej i zdobywania punktów GOT. Organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Suchej Beskidzkiej, PTTK w Suchej Beskidzkiej oraz Nadleśnictwem Sucha.

W tym roku uczestnicy spotkali się już po raz 16-ty. Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych, od rana panowała bowiem pochmurna pogoda z przelotnym deszczem i gęstą mgłą, na szczyt Jałowca dotarły grupy ze szkół w: Kukowie, Kurowie, Krzeszowie, ZS im W. Witosa w Suchej Beskidzkiej oraz Jadownik koło Brzeska.

Po godzinie 12-tej uczestnicy wspólnie odmówili modlitwę i wysłuchali kilku faktów z historii związanych z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim. Nie mogło również zabraknąć kiełbaski z ogniska oraz gorącej herbaty. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy znaczek rajdowy, rozdane zostały również dyplomy. Nagrodą dla wszystkich był z pewnością fakt, iż właśnie w południe wyszło słońce, a po mgle nie pozostał już ślad.

W tym roku w rajdzie wzięło udział ok. 100 osób.

 

źródło: Nadleśnictwo Sucha

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatNa szlaku upamiętnili Kardynała Wyszyńskiego