Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 04 październik 2019 09:00

Małopolscy strażacy mają swoją galę

W niedzielę, 6 października o godz. 16 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach odbędzie się Małopolska Gala Strażacka.

- Praca strażaków jest nieoceniona. To właśnie oni zawsze ofiarnie, z pełnym poświęceniem niosą pomoc wielu mieszkańcom Małopolski, podczas powodzi, pożarów, czy innych kataklizmów. Dlatego zależy nam, aby nagrodzić ich ciężką, codzienną pracę. Liczymy, że gala dedykowana małopolskim strażakom, na stałe wpisze się w kalendarz ważnych wydarzeń - mówi wicemarszałek Łukasz Smółka.

Tego dnia wręczone zostaną Odznaki Honorowe Województwa Małopolskiego – Krzyże Małopolski, zostanie rozstrzygnięty konkurs organizowany przez Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Małopolskiego, a także poznamy wyniki plebiscytu – Strażak Małopolski 2019.

- Nie bez powodu to właśnie strażacy – ochotnicy i zawodowcy – cieszą się największym zaufaniem Polaków. Oni, jako pierwsi są na miejscu różnych zdarzeń – pomagają, ratują i angażują się w życie lokalnych społeczności. Chcemy docenić ich poświęcenie, trud i ryzykowanie własnego życia - dodaje Anna Pieczarka, z zarządu województwa.

Podczas gali nie zabraknie także występów artystycznych, na naszych gości czeka muzyczna niespodzianka.

Biuro Prasowe UMWM

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatMałopolscy strażacy mają swoją galę