Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 08 październik 2019 07:34

W niedzielę wybierzemy przedstawicieli w Parlamencie

Napisane przez

Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Już w niedzielę 13 października będziemy wybierać 100 senatorów oraz 460 posłów. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym ważnym głosowaniu. Pokażmy, że Małopolanie są aktywnymi obywatelami.


- Serdecznie zachęcam do udziału w głosowaniu 13 października. Wybierzmy świadomie i odpowiedzialnie tych, którzy będą reprezentować nasze wartości i aktywnie działać w ważnych dla nas sprawach. Możliwość współudziału w podejmowaniu decyzji o przyszłości Polski to przywilej i obowiązek - mówi Witold Kozłowski, marszałek Małopolski.

Lokale wyborcze będą czynne w niedzielę, 13 października w godzinach 7.00–21.00.

Jak głosować?

Aby zagłosować w lokalu wyborczym, należy się wylegitymować dokumentem tożsamości ze zdjęciem: dowodem osobistym lub paszportem. Otrzymamy wówczas dwie karty do głosowania, na której będą umieszczone listy kandydatów, zgłoszonych przez komitety wyborcze.

Wypełniając kartę do głosowania upewnijmy się, że znak „x” postawiony jest w kratce przy nazwisku tylko jednego kandydata. Tylko taki głos będzie ważny. Kartę z oddanym głosem wrzucamy do urny wyborczej.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Państwowej Komisji Wyborczej.

Biuro Prasowe UMWM

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatW niedzielę wybierzemy przedstawicieli w Parlamencie