Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 10 październik 2019 08:51

Ćwiczyli, jak reagować w razie zagrożenia

Napisane przez

Reagowanie i wykonywanie ustawowych zadań Policji w przypadku zaistnienia zdarzeń o charakterze kryzysowym we współdziałaniu z systemem kierowania realizacją zadań obronnych na terenie województwa małopolskiego,  to główny temat ćwiczeń obronnych pod kryptonimem „Małopolska 2019”. Głównym organizatorem ćwiczeń był Wojewoda Małopolski.

Ćwiczenia obronne na terenie powiatu suskiego prowadzone były przez 3 dni.  Udział w nich brały wszystkie instytucje, które wykonują zadania z zakresu obronność państwa w tym m.in. pracownicy Starostwa, Urzędu Miasta Sucha Beskidzka i Gmin na terenie powiatu suskiego, pracownicy sanepidu, strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej oraz Komisariatów Policji w Makowie Podhalańskim oraz Jordanowie.

Działania rozpoczęły się w poniedziałek 07.09.2019 r. około godz. 9:00, a zakończyły się w dniu dzisiejszym około godziny 12:00. W każdym dniu zgłoszenia dotyczące zagrożeń miały inne miejsce oraz charakter. W poniedziałek ćwiczenia miały związek ze zgłoszeniem na terenach leśnych w miejscowości Wysoka, znalezionych pojemnikach z nieznaną substancją chemiczną i wokół nich padłych dzikich zwierzętach. We wtorek ćwiczenia polegały na wzmocnieniu ochrony budynku Starostwa Suskiego, a także zabezpieczenia tras przejazdu kurierów. W ostatnim dniu tj. w środę ćwiczenia polegały na potrzebie ochrony miejsca załadunku dzieł sztuki na Zamku Suskim oraz ochrona trasy przewozu tych rzeczy do miejsca bezpiecznego.

Wspólne ćwiczenia mają na celu sprawdzenie gotowości do reagowania służb w sytuacjach kryzysowych, przy jednoczesnym doskonaleniu umiejętności prowadzenia kompleksowej oceny sytuacji, umiejętności doboru sił i środków, umiejętności taktycznych  dowódczych w celu podejmowania skutecznych działań.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatĆwiczyli, jak reagować w razie zagrożenia