Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 14 październik 2019 12:28

Andrzej Pająk ponownie senatorem

Andrzej Pająk ponownie senatorem Foto: Edyta Łepkowska

Andrzej Pająk z Prawa i Sprawiedliwości został wybrany senatorem w okręgu nr 30, który obejmuje powiaty: chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, suski i wadowicki. Mieszkańcy ponownie obdarzyli go zaufaniem, którym cieszył się również w poprzednich wyborach.

 

 

Największe poparcie zdobył w powiecie suskim, z którego pochodzi i gdzie nadal ma dom. Zagłosowało tam na niego 26 312 wyborców, co dało mu 68,80 % głosów. Jego kontrkandydat, Maciej Koźbiał z Koalicji Obywatelskiej zdobył na tym terenie 31,20 %. Na całym obszarze okręgu nr 30 przewaga Andrzeja Pająka nad przeciwnikiem nie jest aż tak kolosalna, ale i tak ogromna. Uzyskał ponad 57,90 % głosów.

 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatAndrzej Pająk ponownie senatorem