Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 17 październik 2019 21:54

Sposób na porządki po wyborach

Tego typu torby mają powstać z banerów. Tego typu torby mają powstać z banerów. Foto: UMWM w Krakowie

To będzie jedyna taka okazja, by bez żadnych konsekwencji pokazać nielubianym politykom, co o nich myślimy. Urząd Marszałkowski w Krakowie ma zamiar uszyć z banerów wyborczych plecaki i torby na zakupy, które trafią to mieszkańców województwa. Do takiego produktu można będzie potem do woli… rzucać mięsem. Zupełnie dosłownie.

 

Od wyborów do sejmu i senatu upłynęło już trochę czasu, ale wciąż zewsząd patrzą na nas twarze kandydatów na parlamentarzystów. Niektóre zapewne jeszcze długo będą „zdobiły” fasady budynków, ogrodzenia i billboardy, bo komitety wyborcze mają aż 30 dni na ich usunięcie. A zawsze zdarzają się spóźnialscy, którzy nie potrafią zrobić tego w terminie. Z minionych kampanii doskonale pamiętamy banery, które wisiały jeszcze długo po czasie przewidzianym na ich ściągnięcie.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego ma ciekawy pomysł na to, jak zagospodarować niepotrzebne już banery. Chce przerobić je na torby oraz plecaki, które będą rozdawane mieszkańcom regionu podczas konkursów i spotkań organizowanych między innymi przez zespół EkoMałopolska. Mają być one tak wykonane, aby nie dało się na nich rozpoznać nazwisk i twarzy kandydatów. 

- Sprawdziłem, jak długo taki baner może się rozkładać – okazuje się że około 400 lat! Apeluję do wszystkich komitetów wyborczych – nie pozwólmy, aby psuły one krajobraz Małopolski i przyczyniały się do degradacji środowiska! Przynieście je do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, a my je posegregujemy i przetworzymy - apeluje wicemarszałek Tomasz Urynowicz

Aby przekazać banery na materiał do wyrobu plecaków i torb, należy najpierw skontaktować się z Departamentem Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, pod numerem telefonu: (12) 29 90 908.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatSposób na porządki po wyborach