Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 21 październik 2019 07:05

Zrób zdjęcie roku!

Czasem jedno zdjęcie potrafi opowiedzieć więcej niż gruba książka. Fotografia pozwala zatrzymać czas, zachować coś ulotnego, pozwala po latach poczuć chwile, które dawno przeminęły.

O wyjątkowości zdjęcia decyduje czasem ułamek sekundy, czasem nietypowe miejsce, z którego zostało zrobione. Chwila uchwycona w kadrze oddająca jakiś szczególny moment, gest, światło, ukazująca jakąś małą lub wielką historię, która zatrzymana w obrazie staje się świadectwem naszego życia i czasów. Ideą naszego konkursu jest znalezienie właśnie takich szczególnych zdjęć, tych, które opowiadają jakąś historię, które pokazują nasze codzienne życie i ważne wydarzenia, jakich jesteśmy świadkami. Spośród tysięcy zdjęć dotyczących naszego powiatu, wykonanych w ciągu całego roku zarówno przez amatorów jak i profesjonalistów chcemy wybrać te najlepsze.

Biblioteka Suska wraz ze Starostwem Powiatowym w Suchej Beskidzkiej serdecznie zaprasza fotografików amatorów i profesjonalistów do udziału w kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego – ZDJĘCIE ROKU POWIATU SUSKIEGO 2019. Cieszący się dużym powodzeniem konkurs to okazja do zaprezentowania swojego talentu, piękna regionu, a także poznania zdolnych fotografów z naszych okolic i wymiany doświadczeń. Poza trzema głównymi kategoriami z okazji jubileuszu 70-lecia Biblioteki Suskiej w tegorocznym konkursie na Zdjęcie Roku Powiatu Suskiego pojawiła się dodatkowa kategoria: BIBLIOTEKA, w której chcielibyśmy wyłonić najciekawsze zdjęcia związane z bibliotekami i książką.

Fotografie będą oceniane przez profesjonalne jury w czterech kategoriach:

- WYDARZENIA (np. koncerty, wydarzenia sportowe,uroczystości)

- ŻYCIE CODZIENNE (fotografie ukazujące sceny z życia codziennego mieszkańców powiatu)

- PRZYRODA I DZIEDZICTWO KULTUROWE (krajobraz i zabytki)

- BIBLIOTEKA (kategoria specjalna w związku z jubileuszem 70-lecia Biblioteki Suskiej – biblioteki, czytelnictwo, książka)

 

Spośród zdjęć nagrodzonych w poszczególnych kategoriach zostanie wybrane jedno, najciekawsze zdjęcie, które zostanie uhonorowane statuetką oraz prestiżowym tytułem ZDJĘCIA ROKU POWIATU SUSKIEGO 2019.

Fotografie, które zwyciężą w poszczególnych kategoriach oraz zdjęcie nagrodzone nagrodą Grand Prix zostaną opublikowane w najważniejszych mediach w powiecie suskim.

Poza prestiżowym tytułem i publikacją fotografii zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe i Bibliotekę Suską.

W konkursie mogą wziąć udział osoby w każdym wieku,zarówno fotograficy amatorzy jak i profesjonaliści.

Uczestnicy nie muszą być mieszkańcami Powiatu Suskiego,jedynym warunkiem uczestnictwa jest to, aby fotografie zostały wykonane na terenie powiatu suskiego w 2019 r.

Prace w postaci fotografii cyfrowych należy przesłać pocztą elektroniczną wraz z odpowiednim formularzem zgłoszeniowym na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 6 grudnia 2019.
Każdy uczestnik może wysłać cztery zdjęcia.

Szczegóły w REGULAMINIE KONKURSU: https://drive.google.com/file/d/1nE-C8WW5k43UmpVMIscMEb9yNvLCZTiM/view

DOKUMENTY DO POBRANIA:

REGULAMIN: https://drive.google.com/file/d/1nE-C8WW5k43UmpVMIscMEb9yNvLCZTiM/view

Załącznik nr 1 - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DLA DOROSŁEGO UCZESTNIKA KONKURSU: https://drive.google.com/file/d/1q8obmMKK0doGC3mbcZigQWwqpXnd9nEQ/view

Załącznik nr 2 - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DLA NIEPEŁNOLETNIEGO UCZESTNIKA KONKURSU: https://drive.google.com/file/d/1-DHdThEmd4cWYaiPWD2MjqtbowvYyW16/view

Załącznik nr 3 - ZGODA NA WYKORZYSTANIE WIZERUNKU: https://drive.google.com/file/d/1DgCtk_ZjAlkl7gq-eHfvRTh2Og0tJ6Gh/view

 

źródło: Biblioteka Suska

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatZrób zdjęcie roku!