Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 21 październik 2019 07:10

Suscy leśnicy opowiadali osadzonym o zwierzętach

Suscy leśnicy opowiadali osadzonym o zwierzętach mjr Ryszard Cich/Nadleśnictwo Sucha

Nadleśnictwo Sucha po raz kolejny przyjęło zaproszenie na spotkanie ze skazanymi

 

Prelekcja wraz z pogadanką zostały przeprowadzone przez specjalistę SL Małgorzatę Murańską oraz Strażnika Leśnego Mariusza Wosinka.

 

Tematem spotkania były leśne zwierzęta oraz ich zwyczaje udokumentowane przez leśników na filmach oraz zdjęciach z fotopułapek. Nie zabrakło również poważnego do niedawna problemu kłusownictwa w Beskidzkich lasach. Zainteresowanie więźniów tematyką spotkania było duże, co przejawiało się w licznymi pytaniami i żywą dyskusją w jego trakcie.

 

Wizyta leśników zorganizowana została w związku z realizowanym w jednostce program resocjalizacji pt. „Bezpieczna planeta” w zakresie przeciwdziałania postawom pro – kryminalnym, poprzez działalność na rzecz ekologii i poprawy czystości środowiska.

 

Na zakończenie spotkania leśnicy otrzymali pamiątkowe Podziękowania oraz mieli okazję zobaczyć Zakład Karny od środka, w tym piękną kaplicę z płaskorzeźbami z drewna wykonanymi własnoręcznie przez uzdolnionych osadzonych. Ciekawostką jest fakt, iż drewniany obraz Matki Boskiej Częstochowskiej znajdujący się w ołtarzu Kaplicy Konfederatów Barskich na Jasieniu w Suchej Beskidzkiej jest również dziełem jednego ze skazanych z Wadowickiego Zakładu Karnego.

 

źródło: Nadleśnictwo Sucha

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatSuscy leśnicy opowiadali osadzonym o zwierzętach