Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 25 październik 2019 09:39

Pokazali seniorom, jak wygląda oszustwo "na wnuczka"

Napisane przez

Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej ustawicznie prowadzi profilaktykę bezpieczeństwa wśród mieszkańców powiatu. Skierowana jest ona nie tylko do najmłodszych, ale także do seniorów.

Policjanci suskiej komendy na zaproszenie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, uczestniczyli w spotkaniu pn. „Dzień Seniora”, które odbywało się w Sali Rycerskiej Zamku w Suchej Beskidzkiej. Na spotkaniu obecny był asp. szt. Damian Świerkosz, dzielnicowy z Suchej Beskidzkiej, asp. szt. Tadeusz Gacek z wydziału ruchu drogowego i asp. szt. Wojciecha Copija, będący oficerem prasowym Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej.

Zadaniem policjantów było poinformowanie seniorów o zagrożeniach, na jakie ci są narażeni. Starsze osoby nie tylko mogły posłuchać pogadanek , ale też zobaczyć, dzięki materiałowi wideo, sposoby, jakimi posługują się dzisiejsi oszuści. Sprawcy oprócz metody „na wnuczka”, obecnie bardzo często dokonują oszustw metodą „na policjanta”. Nagrane autentyczne wypowiedzi osób pokrzywdzonych, uświadomiły obecnym na spotkaniu seniorom, że nie są to sytuacje z filmu, ale z życia wzięte.

Na koniec spotkania, funkcjonariusze rozdali wszystkim obecnym odblaski, by w zbliżającym się okresie jesienno-zimowym byli widoczni na drodze.

KPP Sucha Beskidzka

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatPokazali seniorom, jak wygląda oszustwo "na wnuczka"