Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
niedziela, 03 listopad 2019 19:44

Triumf suskiego projektu

Napisane przez
Triumf suskiego projektu Foto: Oliwia Palenik

Wprawdzie niewiele brakowało, by projekt opracowany przez młode kobiety z Suchej Beskidzkiej przegrał z dwoma innymi, ostatecznie jednak znalazł się wśród czternastu zwycięskich z subregionu podhalańskiego. Ten sukces zawdzięcza między innymi głosom naszych czytelniczek! 

 

Dwa razy pisaliśmy o projekcie „Karmimy - akcja społeczna promująca karmienie piersią”, zgłoszonym do realizacji w ramach 4. edycji budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego. Artykuły cieszyły się sporym zainteresowaniem, zwłaszcza pierwszy z nich, który miał ponad 6100 wyświetleń. Autorki projektu chcą, aby w powiecie suskim odbył się cykl wydarzeń wspierających młode mamy i kobiety spodziewające się dziecka, promujący karmienie piersią oraz ekologiczny styl życia. Mają to być spotkania, konsultacje, pikniki rodzinne, konkursy oraz sesja zdjęciowa, wszystko całkowicie bezpłatne dla uczestników. 

Projekt rywalizował z 22 innymi, zgłoszonymi z subregionu podhalańskiego, czyli z czterech powiatów: myślenickiego, nowotarskiego, suskiego i tatrzańskiego. W głosowaniu zdobył 190 głosów – stosunkowo niewiele, zwłaszcza w porównaniu z tym, który zajął pierwsze miejsce. Ten najchętniej wybierany (góralska majówka z okazji 100. rocznicy urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II) poparło aż 3793 głosujących. Ale były i takie zadania, na które zagłosowało zaledwie po kilka osób. Najważniejsze jednak, że te 190 głosów wystarczyło, aby suski projekt został jednym z 14 wybranych do realizacji. Zostanie on wprowadzony w życie w przyszłym roku.

 

 

asdasdasdasdas