Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 14 listopad 2019 08:19

101. rocznica Odzyskania Niepodległości w KP PSP Sucha Beskidzka

Punktualnie o 7:30 w dniu 11 listopada 2019 r. w KP PSP Sucha Beskidzka odbyło się uroczyste przekazanie służby z okazji Święta Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęło podniesienie flagi państwowej na maszt oraz odegranie Hymnu Państwowego. Podczas zmiany służby odczytany został list Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej gen. bryg. Leszka Suskiego. Następnie o godzinie 11:00 delegacja KP PSP Sucha Beskidzka, w skład której weszli: Komendant Powiatowy PSP mł. bryg. Krzysztof Okrzesik oraz poczet sztandarowy, udała się na Mszę Św. w intencji Ojczyzny. Msza Św. odbyła się w Kościele Parafialnym pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Suchej Beskidzkiej.

Po Mszy Św. uczestnicy udali się na ulicę Józefa Piłsudskiego, aby złożyć wieńce i kwiaty pod tablicą upamiętniającą postać Marszałka oraz oddać hołd tym, którzy walczyli o wolną Polskę. Wieniec w imieniu służb mundurowych złożył Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Krzysztof Okrzesik wraz z Prezesem Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych st. bryg. Piotrem Harańczykiem oraz Komendantem Powiatowym Policji w Suchej Beskidzkiej insp. Dariuszem Drobnym.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiat101. rocznica Odzyskania Niepodległości w KP PSP Sucha Beskidzka