Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 19 listopad 2019 08:45

Wcielili rezerwistów do policji Na jeden dzień...

Napisane przez

W suskiej komendzie odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem „EGIDA 2019”, których założeniem było przygotowanie rezerwistów do wykonywania zadań służbowych w policji na czas potencjalnego zagrożenia bezpieczeństwa państwa w czasie wojny. W ramach ćwiczeń przez jeden dzień wcielono rezerwistów w szeregi funkcjonariuszy policji.

W niedzielny poranek o godzinie 7:00 do Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zgłosiło się dwudziestu rezerwistów. Osoby te miały wcześniejsze przydziały organizacyjno-mobilizacyjne nadane przez Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Nowym Targu. Każdy zgłoszony na ćwiczenia przechodził kolejno przez przygotowane stanowiska w tym ewidencyjno – kadrowe, medyczne, mundurowe oraz uzbrojenia.

Zebranych na zbiórce rezerwistów przywitał Komendant Powiatowy Policji w Suchej Beskidzkiej insp. Dariusz Drobny, po czym uczestniczyli oni w serii wykładów z prezentacjami multimedialnymi, których celem było omówienie zadań służbowych, funkcjonowania Policji w systemie obronności RP, a także podstaw prawnych działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu pełnienia służby. Największym zainteresowaniem cieszyły się wykłady z udzielania pomocy przedmedycznej wraz z ćwiczeniami praktycznymi.

Na koniec ćwiczeń w obecności Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Nowym Targu ppłk. Pawła Wójcika oraz Starosty Suskiego Józefa Bałosa każdy z poborowych otrzymał certyfikat oraz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

 

źródło: KPP Sucha Beskidzka

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatWcielili rezerwistów do policji Na jeden dzień...