Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 02 grudzień 2019 07:44

Każdy może pomóc małemu Olafowi

Neuroblastoma, czyli guz na lewej nerce to schorzenie, z którym zmaga się mały Olafek Malik, mieszkaniec Zawoi. Niestety immunoterapia nie jest refundowana. Terapia jest droga, dlatego rodzice chłopca postanowili poprosić o pomoc finansową.

- Oddział onkologii powinien w ogóle nie istnieć. Przynajmniej nie dla tak małych dzieci, jak Olaf. Mój synek ma niecałe 3 latka a właśnie skończył 4 cykl chemioterapii. Przed nim jeszcze 8, a to nie koniec... - mówią rodzice Olafa.

- W połowie października poszliśmy do lekarza, ponieważ synek z dnia na dzień opadł z sił i skarżył się na ból brzuszka. Był mocno odwodniony, dlatego pediatra skierowała nas od razu do szpitala. Po wykonaniu usg lekarz poprosił nas na rozmowę. Myślałam, że mówi o zupełnie innym dziecku. Nie o naszym syneczku, który jest tylko odwodniony. Na usg wykryto guza na lewej nerce. Okazało się, że jest to neuroblastoma - najgroszy potwór, jaki mógł pojawić się w ciele Olafa. Do tej pory nie wróciliśmy do domu. Zostaliśmy przetransportowani do kliniki w Krakowie, z której wyjdziemy za pół roku. Tyle bowiem w najlepszym przypadku będzie trwać leczenie Olafka. Po chemioterapii nastąpi operacja wycięcia guza, a po niej ma mieć immunoterapię - mówi mama chłopca.

Immunoterapia nie jest refundowana, nawet dzieciom.

- Nie możemy spać myśląc, jak zdobędziemy blisko milion złotych na leczenie Olafa, które jest w stanie uratować mu życie. Dlatego prosimy, wręcz błagamy o pomoc! Olafek to wojownik. Wierzymy, że pokona neuroblastomę z Twoją pomocą - proszą rodzice.

Zbiórka na leczenie chłopca zorganizowana została na portalu Sie Pomaga na stronie www.siepomaga.pl/olaf

 

 

Kto chce pomóc w leczeniu, może to  zrobić, wpłacając pieniądze na konto Stowarzyszenia Mocni Pomocni :  

 

13 8128 0005 0064 7872 2000 0010

 

IBAN: PL: 13 8128 0005 0064 7872 2000 0010

 

KOD SWIFT/BIC: POLUPLRP

 

Z dopiskiem „ Dla Olafa”

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatKażdy może pomóc małemu Olafowi