Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 02 grudzień 2019 11:53

Wojsko wzywa!

Kwalifikacja wojskowa w 2020 r. będzie trwała od 3 lutego do 30 kwietnia 2020 r. Ustalenia zdolności do czynnej służby wojskowej osób podlegających w 2020 r. obowiązkowi stawiennictwa do kwalifikacji wojskowej na administrowanym przez WKU  w Nowym Targu terenie dokonają 3 powiatowe komisje lekarskie: w Nowym Targu, Suchej Beskidzkiej oraz Zakopanem.

 

Rocznikiem podstawowym podlegającym kwalifikacji wojskowej w 2020 są mężczyźni urodzeni w 2001 r.

Ustala się następujące kategorie zdolności do czynnej służby wojskowej: kategoria A - zdolny do czynnej służby wojskowej, kategoria B - czasowo niezdolny do czynnej służby wojskowej, kategoria D - niezdolny do czynnej służby wojskowej  w czasie pokoju z wyjątkiem niektórych stanowisk służbowych przeznaczonych dla terytorialnej służby wojskowej, kategoria E - trwale i całkowicie niezdolny do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju oraz w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny.

W 2019 roku na terenie administrowanym przez WKU w Nowym Targu podlegało stawiennictwu do kwalifikacji wojskowej 2023 mężczyzn rocznika podstawowego i 565 mężczyzn rocznika starszego (powiat nowotarski odpowiednio 1161 i 342, powiat suski odpowiednio 491 i 35, powiat tatrzański 371 i 188).

Do kwalifikacji w zeszłym roku stanęło również 70 kobiet zobowiązanych stawiennictwem zgodnie z rozporządzeniem, a także 31 kobiet ochotniczek do terytorialnej służby wojskowej, służby przygotowawczej i ochotniczek uczestniczących
w programie Legii Akademickiej.

W 2019 roku 100% frekwencję stawiennictwa miały gminy: UG Jordanów, UM Sucha Beskidzka, najniższą frekwencję UMiG Szczawnica, UG Biały Dunajec, , UM Nowy Targ.

  

źródło: WKU Nowy Targ

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatWojsko wzywa!