Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 16 grudzień 2019 06:46

Można kupić choinkę prosto z lasu

Rusza sprzedaż choinek w Nadleśnictwie Sucha

Dlaczego naturalna choinka jest lepsza od sztucznej? Jest co najmniej kilka powodów.

Żywa choinka przede wszystkim pachnie lasem wydzielając olejki eteryczne i dodaje magii i wyjątkowego świątecznego klimatu. Co ważne w 100% jest ekologiczna, ponieważ jest surowcem całkowicie odnawialnym.

Żywe drzewka pochłaniają dwutlenek węgla, produkują niezbędny do życia tlen.

Do produkcji sztucznych drzewek najczęściej używa się polichlorku winylu, w procesie produkcji którego powstają szkodliwe pyły i gazy oraz potrzebna jest także spora ilość energii i wody.

Tak wykonane choinki, po wyrzuceniu na wysypisko, rozkładać się będą setki lat. Dlatego też choć sztuczne choinki wyglądają coraz ładniej i mogą służyć kilka sezonów, żywe są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem!

Kiedy zdecydujemy się na drzewko cięte, dobrze jest umieścić je w pojemniku z wodą, co przedłuży jego żywotność i opóźni opadanie igieł.

Sprzedaż choinek w 2019 roku rozpocznie się 16 grudnia i będzie prowadzona od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 14.30 - przy siedzibie Nadleśnictwa w Suchej Beskidzkiej ul. Zamkowa 7 i potrwa do 23 grudnia lub do wyczerpania zapasów.

 

Cennik*:

do 1,0 m wysokości - 30 zł
1,1-1,5 m - 40 zł
1,6-2,5 m - 56 zł
* podane ceny są cenami brutto i zawierają podatek VAT 23%

źródło: Nadleśnictwo Sucha

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatMożna kupić choinkę prosto z lasu