Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 14 styczeń 2020 07:58

"Babiogórskie Podłazy" w Marcówce

Czternaście grup występujących w 3 kategoriach wiekowych zaprezentowało się w sobotę 11 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej w Marcówce podczas Powiatowego Przeglądu Grup Kolędniczych „Babiogórskie Podłazy” organizowanego w tym roku przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach przy współpracy Starostwa Powiatowego.

 

Występy kolędników, którzy przybyli na "Podłazy" z Budzowa, Bystrej Podhalańskiej, Juszczyna, Łętowni, Makowa Podhalańskiego, Sidziny, Skawicy, Suchej Beskidzkiej i Zawoi oraz orawskiej Lipnicy Małej (występ poza konkursem powiatowym), oceniała komisja w składzie: dr Bożena Lewandowska (etnomuzykolog), dr Dorota Majerczyk (etnolog), dr Artur Czesak (dialektolog).


W kategorii dziecięcej, w której wystąpiło sześć grup, najlepsi okazali się Kolędnicy "Z gwiazdą" z Budzowa. Drugie miejsce zajęli Mali Kolędnicy "Z gwiazdą" z Makowa Podhalańskiego, a trzecie - grupa "Gronie" z Łętowni.
W kategorii młodzieżowej zaprezentowały się trzy grupy. I miejsce zdobyła grupa "Zbyrcocek" z Juszczyna, II miejsca nie przyznano, a III miejsce przypadło w udziale grupie "Zbójnik" ze Skawicy.
Wśród pięciu grup sklasyfikowanych w kategorii dorosłych największe wrażenie na komisji wywarł występ grupy "Zbyrcok" z Juszczyna. Na II miejscu sklasyfikowani zostali "Babiogórzanie" z Makowa Podhalańskiego, a III miejsce zajęły ex aequo dwie grupy z Zawoi: "Juzyna" i "Cieślica". Z kolei Kolędnicy z Zasepnicy z Suchej Beskidzkiej otrzymali wyróżnienie.


Zgodnie z decyzją komisji, nominacje do udziału w XXIII edycji Ogólnopolskich Spotkań Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych "Pastuszkowe Kolędowanie" w Podegrodziu uzyskali: "Zbyrcocek", Kolędnicy "Z gwiazdą" z Budzowa i Mali Kolędnicy "Z gwiazdą" z Makowa Podhalańskiego (a także Kolędnicy "Z gwiazdą" - "Małolipnicanie" z Lipnicy Małej). Natomiast na "Góralski Karnawał" do Bukowiny Tatrzańskiej pojadą: "Zbyrcok", "Babiogórzanie", "Juzyna" i "Cieślica".
Wszyscy laureaci konkursu odebrali nagrody i dyplomy, które wręczał wójt gminy Zembrzyce Łukasz Palarski.

 

źródło: Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiat"Babiogórskie Podłazy" w Marcówce