Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 19 listopad 2014 12:29

Jest koalicja!

Nie ma jeszcze oficjalnie podsumowanych wyników wyborów, ale już wiadomo, jak będzie się prezentować koalicja w Radzie Powiatu na lata 2014-2018!

Dziesięciu radnych z Prawa i Sprawiedliwości (Ryszard Hadka, Adam Szwed, Sławomir Hajos, Artur Piórkowski, Piotr Surzyn, Jan Banaś, Marek Drobny, Zbigniew Hutniczak, Sławomir Kudzia, Tomasz Spannbauer) oraz czwórka radnych z Powiatowej Wspólnoty Samorządowej (Józef Bałos, Czesława Madoń, Stanisław Czernik, Piotr Talaga) podpisało już deklarację współpracy. W jej treści (porozumienie zostało przesłane na adres redakcji przez senatora Andrzeja Pająka) można wyczytać, że porozumienie zostało zawarte „w celu realizacji działań mających na celu doprowadzenie i utrzymanie stabilnej sytuacji finansowej, gospodarczej, społeczno-kulturalnej oraz organizacyjnej powiatu”, a strony porozumienia  postanawiają „wspólnie realizować cele stron w przedmiocie prowadzenia stabilnej polityki budżetowej i inwestycyjnej”.

Tym samym koalicja PiS-Wspólnota Samorządowa będzie posiadała czternastu radnych. Kto zostanie nowym starostą oraz wicestarostą przekonamy się niebawem. Z naszych źródeł wynika, że największe szanse na zostanie starostą ma Józef Bałos, na wicestarostę typowany jest Zbigniew Hutniczak lub Artur Piórkowski.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatJest koalicja!