Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 17 styczeń 2020 15:51

Zapowiada się najazd ankieterów

Napisane przez
Zapowiada się najazd ankieterów Foto: PxHere

W tym roku możemy się spodziewać odwiedzin niejednego ankietera zbierającego informacje dla Urzędu Statystycznego w Krakowie. Zanim jednak wpuścimy do domu nieznajomą osobę, sprawdźmy, czy na pewno jest tym, za kogo się podaje. Poprośmy ją o okazanie legitymacji służbowej (jej wzory publikujemy pod tekstem) oraz upoważnienia do przeprowadzenia badań ankietowych na terenie województwa małopolskiego.

 

Ankieterzy będą prowadzić wywiady w domach, gospodarstwach rolnych, punktach usługowych, na targowiska i przejściach granicznych. Nie wszędzie jednak zawitają osobiście. Część z nich ograniczy się do telefonicznego zbierania informacji. Po wakacjach zostanie też przeprowadzony powszechny spis rolny. Będzie w nim trzeba odpowiedzieć na pytania dotyczące między innymi: osoby kierującej gospodarstwem, jego położenia na obszarach o ograniczeniach naturalnych, typu własności użytków rolnych, produkcji ekologicznej, powierzchni zasiewów według upraw, zużycia nawozów mineralnych i organicznych, pogłowia zwierząt, rodzaju budynków gospodarskich czy wkładu pracy w gospodarstwo. Rolnicy będą mogli udzielić tych informacji bezpośrednio osobom, które ich odwiedzą w celu zebrania danych, a także telefonicznie albo przez wypełnienie interaktywnego formularza, który będzie dostępny na stronie Głównego Urzędu Statystycznego. 

 „Pozyskane w badaniach dane statystyczne są wykorzystywane do analiz i opracowań zbiorczych dotyczących sytuacji społecznej i gospodarczej województwa małopolskiego oraz stanowią podstawę do podejmowania strategicznych decyzji ekonomicznych, społecznych i administracyjnych. Zbierane i gromadzone w badaniach dane indywidualne i dane osobowe są poufne i podlegają szczególnej ochronie – są one należycie i starannie zabezpieczone oraz nie zostają nikomu ujawnione. Stosowane przez statystykę publiczną narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa danych zapewniają całkowitą ochronę gromadzonych informacji. Statystyka publiczna prezentuje jedynie dane wynikowe, których nie można powiązać z konkretnymi osobami” – informuje Urząd Statystyczny w Krakowie.

 

 

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatZapowiada się najazd ankieterów