Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 18 styczeń 2020 10:16

Strażacy ochotnicy uhonorowani za sierpniową akcję w Tatrach

Napisane przez

76 druhów z 13 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających z powiatów tatrzańskiego, nowotarskiego i suskiego otrzymało oficjalne podziękowania za udział w sierpniowej akcji ratunkowej w Tatrach. Druhowie odznaczeni zostali podczas spotkania w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.

Podziękowania wręczył im Paweł Szefernaker – sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji w towarzystwie wojewody małopolskiego Piotra Ćwika, prezesa Zarządu  Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP – posła Edwarda Siarki i radnego wojewódzkiego Jana Piczury.

– W imieniu pana premiera Mateusza Morawieckiego oraz pana ministra Mariusza Kamińskiego chciałbym bardzo podziękować za trud każdego z Was. Bez Waszego zaangażowania nie byłoby tak sprawnej akcji. To pokazuje, jak ważna jest współpraca OSP ze wszystkimi innymi służbami dbającymi o bezpieczeństwo w kraju. Będziemy inwestować w sprzęt Ochotniczych Straży Pożarnych. Nie da się z dnia na dzień nadrobić pewnych zaniedbań, ale jest potrzeba wzmacniania OSP poprzez lepszy, nowoczesny sprzęt – mówił wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.

– Dziękuję Wam za udział w akcji ratowniczej pod Giewontem i za ofiarne zaangażowanie. Możemy być dumni z małopolskich służb. Strażacy-ochotnicy zawsze są blisko ludzi, gotowi nieść pomoc niezależnie od okoliczności – w myśl dewizy „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Odznaczenia trafiły m.in. druhów z Jordanowa, Bystrej Podhalańskiej,  Sidziny i Stryszawy

goral.info.pl/fot. Wojewódzki Urząd Marszałkowski

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatStrażacy ochotnicy uhonorowani za sierpniową akcję w Tatrach