Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 21 listopad 2014 13:52

Marek Haber zasiądzie w sejmiku wojewódzkim

Dość ale późno, ale ważne że w ogóle, poznaliśmy skład Sejmiku Województwa Małopolskiego. Powiat suski będzie w nim reprezentował Marek Haber.

Długo trwało liczenie głosów, a właściwie oczekiwanie na publikacje wyników, do sejmików wojewódzkich. Już wiadomo, że w Małopolsce najwięcej przedstawicieli zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, bo 17. Drugie miejsce w wyborach zajęła Platforma Obywatelska z 14 radnymi a trzecie Polskie Stronnictwo Ludowe z liczba radnych 8. Z pierwszych informacji wiadomo jednak, że prawdopodobnie dojdzie do zawarcia koalicji PO – PSL.

Na najwyższym szczeblu władzy województwa powiat suski będzie reprezentował Marek Haber. Jest on od 30 lat związany z Suchą Beskidzką, przede wszystkim jako lekarz, ginekolog – położnik i dyrektor szpitala.

- Jako radny pierwszej kadencji Rady Miasta Sucha Beskidzka zdobyłem wiedzę i doświadczenie w działalności samorządowej, którą wielokrotnie i z powodzeniem wykorzystywałem w pracy w rządzie reprezentując Ministerstwo Zdrowia w pracach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego – zazancza Marek Haber. - Swoje umiejętności w zarządzaniu szpitalem, doświadczenie i wiedzę zdobytą w rządzie zamierzam wykorzystać w pracach samorządu województwa małopolskiego. Wizytówką mojej pracy niech będzie wizerunek suskiego szpitala i jego wysoka, od wielu lat, pozycja w pierwszej 40-stce wśród placówek ochrony zdrowia z całej Polski, w rankingu „Bezpieczny Szpital”.

Poniżej przedstawiamy pełny skład Sejmiku Wojewódzkiego Województwa Małopolskiego.

Prawo i Sprawiedliwość: Grzegorz Biedroń, Jan Duda, Jadwiga Emilewicz, Zdzisław Filip, Wojciech Grzeszek, Jan Hamerski, Witold Kozłowski, Anna Pieczarka, Urszula Rusecka, Wojciech Skruch, Łukasz Smółka, Rafał Stuglik, Józefa Szczurek-Żelazko, Jarosław Szlachetka, Paweł Śliwa, Marek Wierzba, Andrzej Wójcik.

Platforma Obywatelska: Kazimierz Barczyk, Roman Ciepiela, Barbara Dziwisz, Jerzy Fedorowicz, Marek Haber, Stanisław Kracik, Jacek Krupa, Grzegorz Lipiec, Bolesław Łączyński, Małgorzata Radwan-Ballada, Maria Siuda, Bogusław Sonik, Marek Sowa, Leszek Zegzda.

Polskie Stronnictwo Ludowe: Stanisław Barnaś, Adam Domagała, Wojciech Kozak, Adam Kwaśniak, Urszula Nowogórska, Stanisław Pasoń, Stanisław Sorys, Jacek Soska.

 

HomeWydarzeniaPowiatMarek Haber zasiądzie w sejmiku wojewódzkim