Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 14 luty 2020 06:52

Uwięzieni w szpitalnej windzie

Napisane przez

Kilkanaście osób utknęło pomiędzy piętrami w windzie w suskim szpitalu. Z relacji jednej z nich wynika, że nikt im nie pomógł. Przedstawiciele szpitala mówią jednak o „niezamierzonym wypadku losowym”.

Dramatyczną relację z niedzielnego pobytu w suskim szpitalu przekazał nam jeden z Czytelników:

"W godzinach popołudniowych około 14:00, 11 osób (m.in. personel, pacjent z oddziału, osoby odwiedzające chorych z dziećmi) zostało uwięzionych w windzie między piętrami na terenie suskiego szpitala” – czytamy w relacji.

- Po zasygnalizowaniu uwięzionych alarmem z windy oraz kilkukrotnie telefonicznie ochronie szpitala, przez około 30 minut nie uzyskali pomocy oraz żadnej informacji o czynionych krokach – denerwuje się Czytelnik portalu sucha24.pl - Po prostu totalna "olewka". Atmosfera w windzie stawała się coraz gorsza, przez duchotę oraz brak powietrza ludzie zaczynali się gorzej czuć.

Jak relacjonuje Czytelnik, uwięzionym udało się wydostać z windy na własną rękę dzięki próbie otworzenia drzwi ręcznie.

Jak dowiedzieliśmy się w administracji szpitala, do awarii windy rzeczywiście doszło.

- Skontrolowany został obszar, w którym rzeczywiście w dniu 9 lutego 2020 roku doszło do usterki technicznej – poinformowała nas Monika Wróblewska-Polak, rzecznik prasowy ZOZ Sucha Beskidzka. - Pracownicy, którzy w tym dniu pełnili  dyżur techniczny, poproszeni zostali do wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.  Po przeanalizowaniu połączeń telefonicznych oraz zapisów pracowników w raporcie dziennym,  stwierdzono, iż całe zajście trwało nie więcej niż 15 minut. Sytuacja miała charakter niezamierzonego wypadku losowego.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatUwięzieni w szpitalnej windzie