Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 18 luty 2020 22:24

Grypa w odwrocie

Grypa w odwrocie Foto: Pixabay

Kończy się sezon grypowy w naszym regionie. Jak się okazuje, jego apogeum nastąpiło w ostatnim tygodniu stycznia. Od tamtej pory liczba zachorowań powoli spada.

 

Jak pisaliśmy w poprzednim artykule na ten temat, w okresie od 23 do 31 stycznia w powiecie suskim grypę złapało 1047 osób. Wtedy zdawało się, że w lutym przypadków zachorowań może być nawet więcej, na szczęście to się nie potwierdziło. W pierwszym tygodniu miesiąca odnotowano ich w powiecie suskim 890, a w drugim już tylko 581.

Na naszym terenie nie zdarzyło się, by ktoś zmarł z powodu grypy. Natomiast w całym województwie małopolskim od początku stycznia do połowy lutego choroba ta doprowadziła do śmierci trzech osób. Wszystkie miały powyżej 65 lat. W sąsiednim województwie śląskim zarażenie wirusem grypy typu A okazało się przyczyną śmierci dziewięciolatki z okolic Żywca. Dziewczynka zmarła w ubiegłym tygodniu w szpitalu w Bielsku-Białej.

 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatGrypa w odwrocie